Trudne rozmowy sąsiedzkie w kwestii komunalizacji Siarkopolu i kopalni w Machowie (fotoreportaż oraz video)

Spotkanie zorganizowane przez posła Mirosława Plutę miało na celu omówienie merytorycznych aspektów ew. komunalizacji z uwzględnieniem stanowisk zainteresowanych stron. Przez ponad dwie godziny uczestnikom nie udało się jednak ustalić żadnych konkretów – zobacz zapis video ze spotkania.

Przy stole w Starostwie Powiatowym zasiedli m.in. burmistrzowie Nowej Dęby i Baranowa Sandomierskiego, wójt gminy Grębów oraz przedstawiciele związków zawodowych tworzący jedną stronę w „konflikcie”.

Z drugiej strony zasiadł prezydent Tarnobrzega, którego działania były bezpośrednią przyczyną zorganizowania tego spotkania. Prezydent Mastalerz wystąpił bowiem do ministra skarbu z wnioskiem o przeniesienie organu założycielskiego z ministerstwa na gminę Tarnobrzeg. Takie rozwiązanie sprawy nie spodobało się włodarzom gmin Nowej Dęby, Grębowa i Baranowa, którzy z racji tego, że majątek Siarkopolu znajduje się głównie na ich terenach, chcą również uzurpować w ewentualnych korzyściach płynących z przejęcia. O „swoje” dopomina się również dyrekcja kopalni „Machów”.

Konkluzja ze spotkania nie jest jasna, prezydent Mastalerz ma plan, niezbyt czytelny dla pozostałych stron w tej sprawie.

– Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze – stwierdził przedstawiciel związków zawodowych. Wójt gminy Grębów Kazimierz Skóra stwierdził z kolei, że nie zrozumiał do końca intencji prezydenta. Najbardziej tajemniczą deklaracje wypowiedział burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon, który powiedział, iż wie o co chodzi, ale przy wszystkich nie powie.

Kolejne rozmowy mają się toczyć podczas konwentów wójtów i burmistrzów, jeśli prezydent Mastalerz zechce w nich uczestniczyć.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
10 lat temu

Wódź chciał wszystko, ale tutaj tak łatwo mu nie pójdzie, są jeszcze sąsiedzi a oni nie odpuszczą, i ta socjotechnika prezydenta: Kaziu, Wiesiu ale Mirku już się nie odważył, za wysokie progi?

były górnik
10 lat temu

Tematyka ciekawa, czekam na pierwszą część video. Przyglądając się dyskusji od razu widać, że nic z tego nie będzie. Mastalerz akurat w tej kwesti podoba mi się, dobrze wie gdzie można coś ugrać dla miasta. Gdyby nie poseł Pluta i obecne media to dużo ostrzej by było 🙂

sob_owiak
10 lat temu

1. Tajs: rentgen głowy jednolicie czarny, z jedną plamą na oko.
2. Pawełek: pierwsze oznaki wścieklizny i demencji starczej.
3. Dyrektorzy, prezesi, związkowcy: wielki strach o cieplutkie stołki.
4. Sąsiednie samorządy: po nas choćby potop, byle nam się opłaciło.
5. Pluta: jestem poseł, teraz mam was w d..pie, robię sobie pijarek.
6. Mastalerz: wróg wszystkich i wszystkiego.
SUMA: dziadostwo, za pieniądze podatników.
Najlepiej wyszła „mućka” (RL), która znowu pląsała z dyktafonem przed kotletowym obiektywem…

Kałasznikow
10 lat temu

Ponad dwie godziny debaty i nikt nie wie o co Mastalerzowi chodzi 🙂 Burmistrz N.Dęby wie ale nie powie, Mastalerz, „nie ma drugiego dna” śmiesznie to wygląda.

sob_owiak pkt.1 to chyba nie za pieniadze podatników, reszta 100% racja

bezrobotny
10 lat temu

dlaczego za czasów dziubińskiego nieodbywały się żadne spodkania tak liczne w żadnej sprawie teraz jak coś Mastalerz chce zrobić to każdy na niego się rzuca powinni go wszyscy popierac i pomagac a nie tylko żle i żle dziubiński ani raz nic nie załatwił nigdzie nie był na żadnych spodkaniach niebrał udziału w niczym nigdzie go nie pokazywano a mastalerz robi szybko aż za szybko wszystko ale robi a nie siedzi jak dziubiński przez 16lat

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content