Tarnobrzeżanie wzięli udział we wspólnej wigilii (fotoreportaż oraz video HD)

Barszcz czerwony z uszkami, krokiety, kapusta z grochem i grzybami, smażony karp, pierogi ruskie oraz z kapustą i grzybami, a także gołąbki w sosie pomidorowym – te wszystkie pyszności trafiły na największy wigilijny tarnobrzeski stół, jaki stanął na Placu Bartosza Głowackiego.

Za stołem zasiedli tarnobrzeżanie, którzy często samotni i w trudnej sytuacji materialnej nie mogą sobie pozwolić na wykwintne święta.

Oczywiście podczas piątkowej wieczerzy na Rynku nie mogło zabraknąć serdecznych życzeń i symbolicznego łamania się opłatkiem. Wszystkim na nadchodzące Święta i Nowy Rok pobłogosławił Biskup Sandomierski, ksiądz Krzysztof Nitkiewicz, który w ciągu ostatnich dni już po raz kolejny gości w naszym mieście. Chwilę przed wieczerzą dla mieszkańców, Biskup gościł w tarnobrzeskim magistracie, gdzie spotkał się i złożył także życzenia wszystkim urzędnikom.

Wszystkim mieszkańcom zebranym na Placu wspólnie spędzony podczas wieczerzy czas umilały zespoły artystyczne, które śpiewały kolędy i pieśni ludowe. Tarnobrzescy harcerze przekazali także Biskupowi, Prezydentowi i wszystkim mieszkańcom Światełko Betlejemskie. Na koniec w niebo powędrowały kolorowe lampiony.

info: UM Tarnobrzeg

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeżanin
10 lat temu

Uziel SHOW 😀

Mona Liza
10 lat temu

O Jezu ile zabiedzonych eminencji!
Rzeczywiście czuć nadchodzący kryzys.

Glen
10 lat temu

Strasznie biednych, grunty pod szkołą chcieli z 99% bonifikatą a tu 2 bańki trzeba zapłacić… Tyle przekrętów narobili z komisją majątkową i nadal wszystko chcą darmo.

Grzegorz Lipiec
10 lat temu

To wieczerza wigilijna, czy kuglarstwo cyrkowe (sic!)

Janek
10 lat temu

Kuglarstwo… 🙂 Uziel gdyby mógł to jeszcze zafundowałby pokaz sztucznych ogni. Po co ta pompa? Chyba nie o to chodzi w Wigilię?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content