Skarbnik Kuś: Bawmy się i róbmy imprezy – to jest chyba plan wydatków Tarnobrzega na 2012 r (video)

Podczas zwołanej dzisiaj przez Stowarzyszenie Moje Miasto Tarnobrzeg konferencji prasowej były skarbnik miasta Witold Kuś nazwał planowany budżet niedoszacowanym i przeoszacowanym. – Budżet niedoszacowany jest w dziale oświaty i kultury, przeszacowany w środkach zaplanowanych na promocję miasta, a więc bawmy się i róbmy imprezy – to jest chyba plan wydatków zaplanowanych w 2012 r – stwierdził.

W konferencji zwołanej w dniu zatwierdzania budżetu na rok 2012 przez Radę Miasta, udział wzięli prezes Stowarzyszenia Wojciech Wąsik, były wiceprezydent Andrzej Wójtowicz oraz były skarbnik miasta Witold Kuś.

Członkowie Stowarzyszenia stwierdzili m.in. iż według prognoz zadłużenie miasta na koniec 2012 r wzrośnie w stosunku do tego, jakie było na koniec 2010r.

– Zadłużenie miasta na koniec 2012 r. wyniesie 111mln zł, na koniec roku 2010 było to zadłużenie 70 mln zł, czyli w dwa lata zadłużenie miasta wzrośnie o 40 mln złotych – wyjaśniał Witold Kuś.

Podczas konferencji padło również retoryczne pytanie o to, co prezydent Mastalerz zrobił z wolnymi środkami, które były na koncie Urzędu w momencie przejmowania przez niego fotela prezydenta.

– W 2010 roku zadłużenie wyniosło 70 mln ale na rachunku bankowym w urzędzie została kwota 5 mln 750 tys zł plus VAT od stadionu – 2 mln zł – to prawie 8 mln – tyle miał do dyspozycji prezydent Mastalerz w 2010 r i to zostało niestety „przejedzone” – stwierdził były skarbnik.

Analiza budżetu dokonana przez aktualną skarbnik miasta Marię Nabrzeską znajduje się tutaj

Zobacz zapis video z dzisiejszej konferencji

video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
9 lat temu

Zadłużenie z 70 na 111mln zł to dużo, oczywiście jak stwierdzi wódz to robota poprzedników… To są te oszczędności i zaciskanie pasa?

Wielbię Kusia
9 lat temu
Reply to  Darek

Ach jak uwielbiam widok tych panów wielce pokrzywdzonych przez społeczeństwo. Pozbawiony podstawowych zasad kultury tak zarówno Kuś jak i Wójtowicz dzisiaj mają dużo do powiedzenia. A może wreszcie powie Kuś skąd wzięło się te 70 mln zadłużenia na koniec 2010 r. Może to Mastalerz jest temu winien? Boli że społeczeństwo odcięło „ryjka” od korytka. I dobrze – niech zobaczą jak żyje się normalnym ludziom w naszym mieście. Zapomnieli jak traktowali społeczeństwo rok temu jak rządzili. Brak szacunku, gburowate nastawienie do petentów, pełna arogancja a dzisiaj co- chciałoby się! Od głodu, ognia wojny i tych panów zachowaj Boże nasze miasto”.

czytelnik
9 lat temu

Mastalerzu, staczasz to miasto na dno

Nowak
9 lat temu

Panowie ze stowarzyszenia,czepiacie się,wytykacie,pouczacie,rządziliście i to wy do takiego zadłużenia miasta doprowadziliście.Wąsiku nie bełkocz,zapraszam do logopedy.

Tarnobrzeżanin
9 lat temu

Mastalerz nie stoczy miasta na dno, są prawne zabezpieczenia, Tarnobrzeg to nie Grecja 🙂 Jeśli uda mu się sprzedać część majątku miasta i nie przehulać kasy tylko dobrze zainwestować to za 3 lata będzie otwierał swoje ukończone inwestycje. Jezioro to ogromna szansa na rozwój Tbg ale Mastalerz w 3 lata może co jedynie odwalić najgorszą robotę, piankę będzie spijał najwcześniej pod koniec II kadencji jego następca… kilka wywrotek piachu sprawy nie załatwi.

Anciula
9 lat temu

No nareszcie Panowie wyszliście z podziemia. Brawo !
Problem w tym, że po Mastalerzu cegłówka już nie zostanie ! To było do przewidzenie, że narcyz nie ma pojęcie o rządzeniu. Rok rządów i Miasto na skraju bankructwa.
Uważajcie następnym razem bo gotów Was przejechać na tej ulicy, to strasznie mściwy człowiek.

Kaśka
9 lat temu

Co z tymi członkami Stowarzyszenia którzy nie chcą się ujawnić i jak to określił pan Wąsik „będą działać w podziemiu”? O co chodzi? Czyżby Mastalerz miał krety w urzędzie, biorą pensyjkę ale ryją przeciwko temu, który ich karmi?

Piotrek
9 lat temu

W Jeziorze miasto utopi wiele milionów a co z tego wypłynie to zobaczymy, na tą chwilę mamy Sztygara Heńka 🙂 Na pewno ktoś na tym zarobi.

Druga konferencja Stowarzyszenia dużo bardziej rzeczowa, wypunktowali budżet tylko nie usłyszałem jednego – co należy zrobić aby budżet był lepszy, po samej zmianie władzy(do czego dąży Stowarzyszenie) ma być lepiej? komu – wiadomo. Sprawa z większą kasą na promocję miasta\jeziora w sytuacji gdzie tak na prawdę żaden inwestor z branży turystycznej nie ma czego nad jeziorem szukać wydaje mi się przesadzona. Zajmijmy się przygotowaniem terenu, który notabene jest jeszcze w rękach kopalni.

brendon łolsz
9 lat temu

Czemu niby to całe jieroro wg niektórych ma byc tak wielką szansą dla miasta. Przeciez takich zalewów w Polsce jest masa w kazdym wojewodztwie w dodatku o wiele ładniejszych niz ten nasz zalew z kilkoma budami z piwem na krzysz i rurami biegnacymi wokol niego.

Zenon
9 lat temu

Oj to Ci najbiedniejsi i najbardziej dotknięci obecną władzą. Biedactwa…

Komornik
9 lat temu

Panowie Kuś i Wójtowicz i konferansjerze Wąsik proszę zrobić konferencję na temat zadłużenia miasta i wytłumaczyć społeczeństwu skąd ono się tak naprawdę wzięło:
– pierwsze interesuje mnie kwota 70 mln zł. zadłużenia na koniec 2010 r. roku i wyjaśnić kto ją wziął (tylko nie wciskać ludowi głupot że P. Mastalerz) i co za nią zrobiono?
– ile inwestycji za waszych czasów było nie doszacowanych tzn. zakładaliście procentowo że dostaniecie przykładowo 81% na budowę kanalizacji a ile w rzeczywistości wyszło?
– park technologiczno – przemysłowy, zakładaliście że miał kosztować tylko 33 mln zł. z w rzeczywistości ten sam zakres ma kosztować 48 mln zł.
– miara rozwoju naszego miasta jest infrastruktura, w tym drogowa w rejonie TSSE na Machowie. jest czego pozazdrościć Stalowej Woli czy Mielcowi jak się patrzy na strefy gdyż u nas jest nedza. Wyście woleli budować remizy na wsiach bo tam Jan miał poparcie.

Więc przestańcie głos zabierać i pieprzyć głupoty bo jak się na wasz twarze patrzy to od samego widoku robi się nie dobrze.

sob_owiak
9 lat temu

@ Komornik:
w tym samym dniu, na Radzie Miasta Mastalerz przedstawił dokładną analizę zadłużenia Tarnobrzega: oczywiście Dziubiński, Wójtowicz, Lenart (NMT) nie mieli nic do powiedzenia, nie byli tak pyskaci jak to jest w stylu NMT…
Niestety, na tej ciekawej radzie (tutaj szły argumenty – można było Mastalerza „przystrzyc” – nie miał możliwości lawirowania) tarnobrzeskie media reprezentował tylko Grzegorz Lipiec. Reszta zadowoliła się tą rynsztokową konferencją „wąsików”.
Swoją drogą trzeba być niezłą gnidą (NMT), żeby publicznie i medialnie zarzucać Mastalerzowi, że w jeden rok nie naprawił tego, co „wąsiki-NMT” gruntownie spieprzyli przez 16 lat (zanim nastał Dziubiński, Tarnobrzeg nie ustępował Stalowej i Mielcowi…).
Potwierdzają, że nawet ktoś taki, jak Mastalerz, jest lepszy od nich (choć metody dochodzenia do władzy w obu przypadkach – identyczne. Mastalerz miał takie usprawiedliwienie, że innym sposobem nie doszedł by do władzy wobec sitwowego systemu Dziubińskiego. Natomiast „wąsiki” – już byli, co potrafią – pokazali w ciągu 16 lat, powinni wskazać że są lepsi a nie że Mastalerz jest gorszy.)
btw:
Szczęśliwego Nowego Roku !
(przestępnego…).

siarkoholik
9 lat temu

jestem opozycjonistom ze wzgledu na niechec do mastalerza ale ta „pseudo-opozycja” jest tak marna ze zamiast powiekszac wrogow norbiego zwieksza mu poparcie.

Niejaki Waski to dla mnie to samo co mastalerz tylko ze z czasow gdy walczyl o koryto. Jedyna opcja w tej chwili jest Tadeusz Gospodarczyk bo ci sie nienadaja.

bezrobotny
9 lat temu

Wąsik dziubiński czy kuś całyczas się czepiacie mastalerza co wy do tej pory dla mieszkanców miasta zrobiliście dobrego ilu petentów przyją dziubiński przeciętnego tarnobrzezanina w ciągu roku ilu osobą pomógł sądze że niema takiej osoby w tym mieście jak coś załatwiał to za duža kase lub alkohol za bardzo dužą kase nawet wiem ile bral za załatwienie mieszkania w bloku…wąsik juz skończył być na chorobowym jak nie to najpierw sie wylecz chłopie bo wogóle cie nieda sie zrozumiec co mówisz a kuś lepiej zajmij sie jakąś robotą i powiedz co sie stalo za mastalez zastal taki wielki dłúg boisz sie MóW mówcie o sobie coście narobili do 2010 ile macie na koncie odlozone ja musze kur…żyć z renty mam dziecko opłacam opłaty i zostaje mi 200zl płacze nocami bo niemam jak żyć a wy kąpiecie się w kasie i macie jeszcze czelność głupoty wygadywać ja moge pozwolic sobie na chleb i 20dkg pasztetu dziecko by chcialo cos więcej ale niemam z czego

ktosik
9 lat temu

co to znaczy pracownicy pracujący w podziemiu czy mamy wojnę?hahaha
to znaczy że mastależ ma kolegów z którymi pracuje a po 15 idą do Wąsika i wszystko mu przelewają na temat budżetu ma mastależ fałszywych ludzi między sobą ujawnijcie się tylko tchórze kryja się żądamy ujawnienia sie tych osób które pracują w urzędzie a jednocześnie przelewaja całe dane powinni byc ukarani bo to nie zgodne z prawem, ale wiadomo bedą siedziec w ukryciu do końca kadencji mastależa jak wygra to nigdy sie nieujawnia jak przegra wtedy wyjdą bohaterowie jak małe dzieci banda gupków razem z Wąsikiem i byłym skarnikiem niemówiąc o byłym zastępcą zachowujecie sie jak banda małych dzieci robicie z siebie błaznów a Wąsik cieszy sie z zabawy

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x