Dzisiaj koncert zespołu ZIYO w Tarnobrzegu, godz. 20

Koncert tarnowskiego zespołu ZIYO odbędzie się w pubie „Końca nie widać”. Bilety – 15 zł.

Ziyo – polski zespół rockowy założony w Tarnowie w 1984 roku, pod nazwą TOWER. W 1986r zespół zmienia nazwę na ZIYO. W tym samym roku zespół zajął I miejsce na festiwalu Mokotowska Jesień Muzyczna.

W ciągu całej swej działalności Ziyo zagrało na niemal wszystkich rockowych festiwalach w kraju (FPP Opole, FMR Jarocin, Festiwal Życia, Odjazdy, Rock Atak, RóbReaggae, Fama, Rockowisko). Podczas festiwalu Sopot ’89 w konkursie „Polska Promocja” grupa zajęła IV miejsce, by rok później na tym samym festiwalu wystąpić już jako gość w koncercie „For Solidarity” retransmitowanym między innymi przez stację telewizyjną Super Channel. Wśród wielu notowań oraz list przebojów i popularności grupa znajduje się na wysokich pozycjach, zaliczając się do czołówki polskiego rocka.

Jednym z przebojów 1989 roku była piosenka „Wyspy” pochodząca z drugiej płyty zespołu pt. „Witajcie w teatrze cieni”. Utrzymywała się ona przez cztery tygodnie na pierwszym miejscu listy przebojów PR III, a w corocznym plebiscycie czytelników miesięcznika „Rock’N’Roll”, w kategorii „Zespół Roku”, Ziyo znalazło się na szczycie.

Aktualny skład zespołu:Jerzy Durał – śpiew, leader, Andrzej Paprot – gitara, Marcin Maziarz – instrumenty klawiszowe, Grzegorz Pawelec – gitara basowa, Arkadiusz Rębisz – perkusja.

DYSKOGRAFIA

Ziyo (1989, LP)

Witajcie w teatrze cieni (1990, MC, LP, CD)

Gloria (1991, MC, LP, CD)

Kolędy (1992, MC)

Tetris (1994, MC, CD)

Spectrum (1998, MC, CD)

Exlibris – Magiczne numery 1986-2000 (2000, CD), (składanka z remiksami dance)

Antologia (2004, CD) (specjalna reedycja wszystkich płyt)[3]

Popburger (2005, CD)

Puzzle (2009, CD)

video: mjmmusic

video: darkwarez14

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x