Karnowski i Miller wystąpią w Meczu Gwiazd

Środkowy Siarki Jezioro Tarnobrzeg Przemysław Karnowski został wybrany głosami kibiców do pierwszej piątki Południa w Meczu Gwiazd Tauron Basket Ligi. Graczem rezerwowym nominowanym przez ligę został rozgrywający Siarki, Josh Miller.

Na oficjalnej stronie Meczu Gwiazd (meczgwiazd.plk.pl) zarejestrowało się 7 809 użytkowników, oddano też 2 307 głosów drogą SMS-ową, co łącznie daje liczbę 10 116 głosujących! W zeszłym – rekordowym – roku było to 9368 głosów łącznie w internecie i przez SMS.

Wyjątkowo ciekawie przebiegało głosowanie na skrzydłowych w ekipie Północy. Ostatecznie z pierwszej piątki wypadł Paweł Leończyk z Energi Czarnych Słupsk, a jego miejsce zajął Darrell Harris z Kotwicy Kołobrzeg, który wyprzedził go zaledwie 25 głosami! Do tego bardzo blisko Harrisa był Adam Waczyński, któremu do pokonania Amerykanina zabrakło 45 głosów.

Podobna sytuacja, choć nie aż tak zacięta, była wśród skrzydłowych Południa. Tam szansę na wejście do pierwszej piątki mieli jeszcze Piotr Stelmach i Jakub Dłoniak z Zastalu Zielona Góra. Do Daniela Kickerta z PGE Turowa Zgorzelec zabrakło im jednak odpowiednio 82 i 107 głosów.

Ciekawostką jest fakt, że Walter Hodge, jako jedyny w całej stawce, już drugi rok z rzędu został wybrany do pierwszej piątki Południa przez kibiców. W 2009 roku podczas Meczu Gwiazd w Warszawie również w wyjściowym składzie zagrali Łukasz Koszarek (Południe) i Filip Dylewicz (Północ).

Z głosowania na pierwsze piątki wycofani zostali zawodnicy ŁKS Łódź Jermaine Mallett (przeszedł na Północ do Trefla Sopot) i B.J. Holmes (wyjechał do USA). Głosy oddane na nich zostały unieważnione.

Podczas Meczu Gwiazd Tauron Basket Ligi Katowice 2012 czeka nas pojedynek doświadczonej Północy z pełnym debiutantów Południem. Wszyscy zawodnicy Północy występowali dotychczas łącznie aż 17 razy w tego typu imprezie, natomiast w ekipie Południa tylko Robert Skibniewski ze Śląska Wrocław i Walter Hodge z Zastalu Zielona Góra mają za sobą takie doświadczenie (łącznie trzy występy).

Rekordzistą wśród tegorocznych gwiazd będzie Łukasz Koszarek z Trefla Sopot, który już czterokrotnie brał udział w Meczach Gwiazd. Tuż za nim są jego klubowy kolega Filip Dylewicz oraz George Reese z AZS Koszalin, którzy trzy razy bawili publiczność podczas koszykarskiego święta.

Kibice, głosujący na składy Południa, docenili przede wszystkim dwóch wicemistrzów Świata do lat 17 z Hamburga, którzy w tym roku debiutują w Tauron Basket Lidze. Mowa o Mateuszu Ponitce i Przemysławie Karnowskim, którzy wyjdą w pierwszej piątce swojego zespołu podczas imprezy w katowickim Spodku. Fenomenem jest szczególnie 18-letni Ponitka, który zebrał również największą liczbę głosów ze wszystkich nominowanych zawodników (36,7 proc.).

– Nominacje do Meczu Gwiazd odzwierciedlają realną siłę drużyn Tauron Basket Ligi. Dlatego czołowe drużyny ligi – Trefl Sopot, Anwil Włocławek, Energa Czarni Słupsk – mają aż po trzech reprezentantów. Dominująca jest też rola Polaków w pierwszych piątkach obydwu zespołów – komentuje wyniki głosowania Jacek Jakubowski, prezes PLK SA.

W ekipie Północy od początku spotkania zobaczymy trzech byłych lub obecnych reprezentantów Polski – Łukasza Koszarka i Filipa Dylewicza z Trefla Sopot, a także Dardana Berishę z Anwilu Włocławek, których w walce o zwycięstwo wspomogą Corsley Edwards z Anwilu i Darrell Harris z Kotwicy Kołobrzeg.

W zespole Południa, oprócz Mateusza Ponitki z AZS Politechniki Warszawskiej i Przemysława Karnowskiego z Siarki Jezioro Tarnobrzeg, wystąpią Robert Skibniewski ze Śląska Wrocław, Walter Hodge z Zastalu Zielona Góra i Daniel Kickert z PGE Turowa Zgorzelec.

Oprócz zawodników wybranych przez kibiców skład drużyny Północy uzupełnią: Darnell Hinson, Paweł Leończyk i David Weaver z Energi Czarnych Słupsk, George Reese z AZS Koszalin, Krzysztof Szubarga z Anwilu Włocławek, Tony Weeden z Polpharmy Starogard Gdański i Łukasz Wiśniewski z Trefla Sopot.

W ekipie Południa, poza zawodnikami z pierwszej piątki, zagrają: Kirk Archibeque z Zastalu Zielona Góra, Qa’rraan Calhoun ze Śląska Wrocław, Kamil Chanas z Zastalu Zielona Góra, Konrad Wysocki z PGE Turowa Zgorzelec, Damian Kulig z PBG Basketu Poznań, Josh Miller z Siarki Jezioro Tarnobrzeg, a także Piotr Pamuła z AZS Politechniki Warszawskiej.

Trenerem zespołu Północy został Karlis Muiznieks (Trefl Sopot) a trenerem drużyny Południa drugi rok z rzędu Jacek Winnicki (PGE Turów Zgorzelec). – Zgodnie z przyjętymi zasadami na trenerów Północy i Południa wybrani zostali szkoleniowcy zespołów, które zajmowały najwyższe miejsca w tabeli Tauron Basket Ligi na dzień 7 stycznia 2012 r. – dodaje Jacek Jakubowski.

W konkursie rzutów za trzy punkty wystąpi obrońca tytułu Darnell Hinson (Energa Czarni Słupsk). Poza nim o zwycięstwo rywalizować będzie Łukasz Koszarek, który zajmuje obecnie pierwsze miejsce w Tauron Basket Lidze, biorąc pod uwagę skuteczność rzutów za trzy, a także jest trzeci w liczbie trafionych trójek na mecz. Pod tym względem to najlepszy sezon Koszarka w całej historii jego występów w PLK.

Ponadto w konkursie wystąpią: Łukasz Wiśniewski (Trefl Sopot, trzeci w skuteczności rzutów za trzy), Tony Weeden (Polpharma Starogard Gdański – pierwszy pod względem trafionych trójek na mecz) oraz Qa’rraan Calhoun (drugie miejsce w liczbie trafionych rzutów z dystansu na mecz).

Do konkursu wsadów, po wzięciu pod uwagę sugestii kibiców w głosowaniu, zaproszeni zostali Mateusz Ponitka, David Weaver (Energa Czarni Słupsk), Walter Hodge i Qa’rraan Calhoun (Śląsk Wrocław).

Mecz Gwiazd Tauron Basket Ligi odbędzie się już 14 stycznia 2012 r. w katowickim Spodku. Muzyczną gwiazdą imprezy będzie Ewa Farna.

PÓŁNOC:

Obwodowi:

Łukasz Koszarek 34,4 procent głosów

Dardan Berisha 26,6

Krzysztof Szubarga 22,0

Darnell Hinson 10,8

Łukasz Wiśniewski 10,0

Stanley Burrell 9,6

Igor Milicić 9,0

Tony Weeden 7,9

Jessie Sapp 7,2

Mantas Cesnauskis 6,5

Jerel Blassingame 6,5

Stefhon Hannah 5,8

Skrzydłowi:

Filip Dylewicz 25,0

Darrell Harris 19,0

Paweł Leończyk 18,7

Adam Waczyński 18,5

John Allen 14,0

Michael Hicks 12,9

Seid Hajrić 12,8

George Reese 11,2

J.J. Montgomery 10,0

Donatas Motiejunas 9,9

Piotr Szczotka 5,9

Przemysław Zamojski 5,6

Środkowi:

Corsley Edwards 25,2

David Weaver 13,6

Chris Burgess 11,3

Adam Hrycaniuk 9,6

Patrick Okafor 9,0

John Turek 8,6

POŁUDNIE

Obwodowi:

Walter Hodge 31,3

Robert Skibniewski 21,2

Kamil Chanas 19,5

Josh Miller 14,8

David Jackson 13,4

Piotr Pamuła 13,3

Ronald Moore 11,4

LaMarshall Corbett 9,2

Giedrius Gustas 6,3

Djordje Micić 5,2

J.T. Tiller 5,1

Skrzydłowi:

Mateusz Ponitka 36,7

Daniel Kickert 20,4

Piotr Stelmach 19,6

Jakub Dłoniak 19,4

Konrad Wysocki 13,3

Marek Piechowicz 13,0

Qa’rraan Calhoun 8,4

Slavisa Bogavac 7,6

Aaron Cel 6,5

Akselis Vairogs 5,7

Aleksander Lichodzijewski 5,7

Środkowi:

Przemysław Karnowski 27,0

Kirk Archibeque 21,7

Damian Kulig 10,2

Aleksandar Mladenović 9,5

Krzysztof Sulima 4,9

Nicchaeus Doaks 4,9

Głosowanie na uczestników konkursu wsadów:

Mateusz Ponitka 69,2 proc. głosów

Walter Hodge 48,6

David Weaver 48,3

Przemysław Karnowski 37,0

LaMarshall Corbett 32,8

Qa’rraan Calhoun 26,9

Jeremy Simmons 25,7

Patryk Pełka 21,2

Donatas Motiejunas 17,9

Corsley Edwards 8,0

Jakub Nowak 6,0

Josh Miller 4,1

Dallas Lauderdale 3,7

Bartłomiej Wołoszyn 3,1

Tony Weeden 2,1

Stanley Burrell 1,4

Szymon Długosz 1,4

Scott Morrison 1,4

Nicchaeus Doaks 1,2

Marek Piechowicz 1,1

Jakub Dłoniak 1,1

David Jackson 1,0

Przemysław Zamojski 1,0

Zbigniew Białek 1,0

Składy na Mecz Gwiazd Katowice 2012:

PÓŁNOC:

Piątka z głosowania

15 Łukasz Koszarek, Trefl Sopot

4 Dardan Berisha, Anwil Włocławek

8 Filip Dylewicz, Trefl Sopot

51 Darrell Harris, Kotwica Kołobrzeg

34 Corsley Edwards, Anwil Włocławek

Rezerwy (nominowane przez ligę)

5 Darnell Hinson, Energa Czarni Słupsk

45 Paweł Leończyk, Energa Czarni Słupsk

9 George Reese, AZS Koszalin

7 Krzysztof Szubarga, Anwil Włocławek

23 David Weaver, Energa Czarni Słupsk

21 Tony Weeden, Polpharma Starogard

12 Łukasz Wiśniewski, Trefl Sopot

POŁUDNIE:

Piątka z głosowania

15 Walter Hodge, Zastal Zielona Góra

6 Robert Skibniewski, Śląsk Wrocław

14 Mateusz Ponitka, AZS Politechnika Warszawska

16 Daniel Kickert, PGE Turów Zgorzelec

24 Przemysław Karnowski, Siarka Jezioro Tarnobrzeg

Rezerwy (nominowane przez ligę)

41 Kirk Archibeque, Zastal Zielona Góra

2 Qa’rraan Calhoun, Śląsk Wrocław

13 Kamil Chanas, Zastal Zielona Góra

7 Damian Kulig, PBG Basket Poznań

4 Josh Miller, Siarka Jezioro Tarnobrzeg

8 Piotr Pamuła, AZS Politechnika Warszawska

10 Konrad Wysocki, PGE Turów Zgorzelec

Do konkursu wsadów zaproszeni zostali po wzięciu pod uwagę sugestii kibiców w głosowaniu:

Mateusz Ponitka

David Weaver

Walter Hodge

Qa’rraan Calhoun

Do konkursu rzutów za trzy punkty zaproszeni zostali (głównie na podstawie statystyk Tauron Basket Ligi na dzień 5 stycznia):

Darnell Hinson (obrońca tytułu)

Łukasz Koszarek (pierwszy w klasyfikacji TBL pod względem skuteczności rzutów za trzy/ trzeci w liczbie trafionych trójek na mecz)

Łukasz Wiśniewski (trzeci w klasyfikacji TBL pod względem skuteczności rzutów za trzy)

Tony Weeden (pierwszy pod względem trafionych trójek na mecz)

Qa’rraan Calhoun (drugie miejsce w liczbie trafionych rzutów z dystansu na mecz)

źródło: plk

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x