29.01 (niedziela) Koncert Macieja Balcara – wokalisty Dżemu w Sandomierzu, godz.19

Koncert Macieja Balcara odbędzie się w Domu Katolickim (ul. Mariacka 12). Bilety w cenie 20 zł do nabycia w godz.9-16 w Centrum Informacji Turystycznej Rynek 20.

Maciej Balcar to autor tekstów, muzyk, kompozytor, a także aktor teatralny i filmowy. Pierwszy solowy album, krążek pt.. „Czarno” wydał w 1998 roku. Od 2001 roku jest wokalistą zespołu Dżem.

Na swoim koncie ma także współpracę z grupami Vicky Victim, Blues Forever czy Harlem oraz występy na niezliczonej ilości imprez i festiwali. Jego umiejętności aktorskie podziwiać można m.in. w filmie pt. „Marion du Faouet” z 1996 roku, spektaklu Teatrze Telewizji pt. „Gorący Oddech Pustyni” (1999), rock-operze „Jesus Christ Superstar” (2000) oraz w filmie Jana Kidawy Błońskiego pt. „Skazany na Bluesa” (2005).

Koncert promuje drugą solową płyta Macieja Balcara pt. „Ogień i Woda”, która ukazała się 9 listopada 2010. W nagraniu nowej płyty Maćkowi towarzyszył zespół Nie-Bo(Maciej Balcar, Krzysztof Krupa, Robert Lubera, Piotr Wojtanowski „Quentin”)

Pilotażowym utworem płyty „Ogień i woda”, jest „Wolność” – jedna z najbardziej osobistych piosenek Marka Grechuty .Na solowym albumie, oprócz nowej aranżacji „Wolności”, Balcar prezentuje 11 autorskich kompozycji, w tym między innymi utwór inspirowany tekstem C.K. Norwida „Po to właśnie”.

video: SlawWasi

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x