Amatorzy kościelnych rynien zatrzymani

Sandomierscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Koprzywnica, których podejrzewają o kradzież miedzianych rynien z budynku kościoła. Ustawodawca za takie przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

W ubiegły weekend nieznani sprawcy, z budynku kościoła w gminie Koprzywnica, zdemontowali 11 sztuk rynien miedzianych oraz uchwyty mocujące. Straty wyceniono na 1800 złotych.

Złodziejami okazali się dwaj mieszkańcy gminy w wieku 19, 21 lat. Z pierwszych ustaleń stróżów prawa wynika, że mężczyźni na swoim koncie mają także inne kradzieże i włamania. Między innymi ich łupem padły metalowe słupki ogrodzeniowe z kościelnej posesji oraz antena CB skradziona z samochodu zaparkowanego na jednej z ulic.

Policjanci w punkcie skupu złomu odzyskali część skradzionych przedmiotów. Zabezpieczono 10 kg zniszczonych i zdeformowanych elementów miedzianych. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, dzisiaj złożą wyjaśnienia. Konsekwencją ich czynu może być nawet 5-letni pobyt w więzieniu.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x