Otwarcie wystawy foto Eweliny Ury i Patryka Goszczyńskiego (fotoreportaż oraz video HD)

Wernisaż wystawy fotograficznej „Konfrontacje” autorstwa dwójki młodych fotografów z Sandomierza Eweliny Ury i Patryka Goszczyńskiego odbył się w piątek 20 stycznia w Galerii Otwartej, Rynek 5. Wystawę można oglądać do 16 lutego br.


Ewelina Ura
– absolwentka filologii polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od 2010 roku pełni funkcję sekretarza Sandomierskiego Towarzystwa Pasjonatów Fotografii. W 2011 roku zadebiutowała wystawą pt. „Traktat manekinów”. Jest współautorką wielu wystaw zbiorowych i wystaw organizowanych przez STPF. Fotografia jest dla Niej nowym spojrzeniem na rzeczywistość, to sposób myślenia i kreowania siebie, niekiedy w bardzo abstrakcyjnym i innym wydaniu.

Patryk Goszczyński – wcześniej pedagog z wykształcenia i powołania. Obecnie fotograf z zamiłowania i zawodowo. Fascynuje go kształt, czas i ironia osadzone w małomiasteczkowej codzienności. Fotografię traktuje, jako formę ekspresji oraz medium, których granice istnieją tylko umownie. W 2010 roku jego prace dwukrotnie wyróżniło gremium PLFOTO, oraz STPF. W 2011 roku zadebiutował wystawą „…z pogranicza”, brał także udział w zbiorowej wystawie STPF pt. „Nie-wierna rzeka”.

Zobacz zapis video z wernisażu oraz krótkiej rozmowy z fotografami

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x