Wieczór z kolędą w Dymitrowie Dużym (fotoreportaż)

Z inicjatywy rady sołeckiej i sołtysa Dymitrowa Dużego w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie  choinkowo  noworoczne. Wśród zaproszonych gości na uroczystości pojawili się przedstawiciele władz gminy i powiatu.

Obok licznego grona wspólnoty mieszkańców Dymitrowa Dużego we wspólnym kolędowaniu udział wzięli : poseł na sejm RP Mirosław Pluta, starosta powiatu tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra, z-ca burmistrza Baranowa Sandomierskiego Jan Pelczar, ks. proboszcz Andrzej Machowicz oraz skarbnik UMiG w Baranowie Sand. Alina Zasadnia.

Zgromadzeni goście obejrzeli jasełka, przygotowane przez dzieci ze świetlicy w Dymitrowie Dużym, prowadzone przez Agatę Sudół. Przy wigilijnym stole odbyło się wspólne  biesiadowanie a na stole królowały potrawy przygotowane według receptur naszych babć. Nie mogło więc zabraknąć barszczu, ziemniaków z olejem i grzybami, kompotu z suszem, pierogów z kapustą, oraz wielu innych wspaniałych potraw, które zostały specjalnie na tę okazję przygotowane przez gospodynie z Dymitrowa Dużego.

Aby staropolskiemu  obyczajowi  stało  się zadość,  wszyscy zebrani goście śpiewali kolędy przy akompaniamencie akordeonisty Stanisława Panka.

Organizatorzy pragnął złożyć serdeczne podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, gminie Baranów Sandomierski oraz wszystkim którzy w najdrobniejszy choćby sposób przyczynili się aby ta uroczystość się odbyła, dziękując jednocześnie wszystkim na przybycie.

foto & tekst: Tomasz Młyniec

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mefisto
10 lat temu

uwielbiam jasełka – szkoda, że nie moglem na nich być

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content