„Zamykacie szkołę, zamykacie marzenia” – pikieta na tarnobrzeskim rynku w obronie Gimnazjum nr1 (video)

Trwa walka uczniów, rodziców i dyrekcji szkoły o przetrwanie tarnobrzeskiego Gimnazjum nr1. W sobotnie przedpołudnie młodzież z Gimnazjum zorganizowała pikietę na Placu Bartosza Głowackiego w obronie placówki. Oprócz rodziców i uczniów w manifestacji udział wzięli m.in. radny Tadeusz Gospodarczyk oraz prezes Stowarzyszenia Moje Miasto Tarnobrzeg Wojciech Wąsik.

„Zabieracie nam cząstkę nas”, „Zamykacie szkołę, zamykacie marzenia”, „Kończycie 200 lat tradycji” – to niektóre z haseł, będących odpowiedzią uczniów szkoły na zaproponowaną przez prezydenta Tarnobrzega reformę oświaty, zakładającą m.in. likwidację Gimnazjum nr1. Oprócz wspomnianej placówki, likwidacji mają ulec przedszkola nr 5 i 7.

– Władza powinna przedstawić rzetelny plan reformy oświaty, skonsultowany z różnymi środowiskami (…) Moim zdaniem oświata jest ostatnią na której należy szukać oszczędności – mówił podczas pikiety radny Tadeusz Gospodarczyk. – Jestem nie przeciwko reformie ale przeciwko takiemu sposobowi rządzenia – dodał.

O zjednoczenie we wspólnej walce wszystkich placówek szkolnych i przedszkolnych oraz rodziców i dzieci postulował prezes Wojciech Wąsik. – Wszystkie szkoły powinny się zintegrować (…) ogólnie oświata w Tarnobrzegu jest zagrożona – mówił przestrzegając jednocześnie, że los Gimnazjum nr 1 może podzielić każda inna placówka. – Kto może niech uda się na poniedziałkową komisję oświaty (…). Spotkajmy się wszyscy również w środę o godz.17 w ŚDK-u, tam zapadną decyzję co do dalszego przedsięwzięcia – dodał.

video: WOJTEK1964TBG

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mefisto
12 lat temu

Tadek i Wojtek to najładniejsze chłopaki na pikiecie. Napiszcie o tym w Echu. Niech to będzie mój przekaz do społeczeństwa.

bezrobotny
12 lat temu

przecierz to nie jest wina prezydenta tylko w całej Polsce jeźdzcie do warszaway a nie do mastalerza ten co tak wykrzukuje przed kamerą to niech jedzie do warszawy panie wąsik!!!!

zazenowany
12 lat temu

dzisiaj podczas zawodów pilki recznej uczniowie gim nr 2 pokazali swoją niechęć wobec gim 1 więc myślę że gdyby ich rzucic do jednej szkoły dzialyby sie tam naprawde niestworzone rzeczy

*\*
12 lat temu

A co się wydarzy jak uczniowie z gimnazjum nr.1 spotkają się z uczniami gimnazjum nr.2 w ponadgimnazjalnej szkole? Wygląda na to, że tak samo będzie źle jakby spotkali się w gimnazjum 🙂 Nie demonizujcie, od tego mamy dobrze wyszkoloną kadrę nauczycielską, nie z takimi problemami sobie poradziła.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content