Kadeci z Chobrzan przegrywają pierwszy półfinał

Zespół ULKS Chobrzany przegrał 1:3 z drużyną STS Skarżysko-Kamienna w pierwszym meczu półfinału play-off Świętokrzyskiej Ligi Kadetów. Rewanż rozegrany zostanie w sobotę 28 . stycznia o godz.16 na hali ZPO w Chobrzanach.

21.01.2012r w na hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku – Kamiennej odbył się 1 mecz półfinałowy Świętokrzyskiej Ligi Kadetów pomiędzy drużynami STS Skarżysko – Kamienna i ULKS Chobrzany. Obie drużyny zajęły w rundzie zasadniczej odpowiednio 2 i 3 miejsce.

Spotkanie rozpoczęło się od silnych ataków z obu stron. Akcje zazwyczaj kończyły się w pierwszej fazie po mocnych uderzeniach. Taki stan utrzymywał się do momentu kiedy było po 13. Proste błędy i ataki gospodarzy sprawiły, że STS odskoczył na 4 punkty. Od tego momentu gospodarze systematycznie powiększali przewagę. Ostatecznie set zakończył się wygraną STS-u do 19.

Drugi set fatalnie rozpoczął się dla Chobrzan. Błędy w przyjęciu i niemoc w ataku spowodowały, że Skarżysko prowadziło 10:2. Jednak z każda kolejna akcją prowadzenie gospodarzy malało. Przy stanie 16:13 trener gospodarzy zdecydował się wziąć czas dla swojej drużyny. Przerwa dobrze zadziałała na drużynę ze Skarżyska, którzy powiększyli przewagę do 6 punktów. W dalszej części seta trwała walka punkt za punkt i Skarżysko wygrało 25:18.

W trzecim secie utrzymywała się 3 punktowa przewaga STS-u. Pod koniec seta widniał wynik 20:15 dla drużyny Grzegorza Wierzbowicza. W tym momencie na zagrywkę powędrował Dawid Tenderowicz. Mocna zagrywka i szczelny blok sprawił, że ULKS wygrywał 22:21. Do końca seta trwała walka punkt za punkt. Seta skończył z piłki przechodzącej Witold Gąsowski.

4 set to bardzo wyrównana gra z obu stron. Żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć choćby na 2 punkty. Taki stan utrzymywał się do rezultatu po 21. Błąd gości i blok STS-u sprawił, że gospodarze odskoczyli na 2 punkty. W tym momencie o czas poprosił Piotr Głowacki. Przerwa poskutkowała, ponieważ ULKS miał piłkę setową przy stanie 23:24. Jednak gościom nie udało się wygrać tego seta. Mecz zakończył się nieudanym atakiem ze skrzydła i wygraną gospodarzy 3:1.

STS Skarżysko-Kamienna – ULKS Chobrzany 3:1 (25:19;25:18;25:27,26:24)

STS Skarżysko – Kamienna: Bartosz Drewniak, Piotr Kamiński, Karol Strabanik, Jakub Tyszko, Karol Kowalik, Michał Kołodziejczyk, Marcel Cieślik, Błażej Odzimkowski. Trener: Grzegorz Wierzbowicz

ULKS Chobrzany: Dawid Tenderowicz, Wojciech Głowacki, Witold Gąsowski, Michał Osowski, Robert Kolasiński, Kamil Pyszczek, Dominik Abramczyk, Kamil Stajniak. I trener: Piotr Głowacki, II trener: Kacper Osuch

foto&info: Kacper Osuch