Społeczność Gimnazjum nr 2: List otwarty do rodziców

„Szanowni Rodzice!

Wszyscy jesteśmy zaniepokojeni sytuacją w tarnobrzeskiej oświacie. Doniesienia medialne informują o planowanych zmianach w organizacji placówek oświatowych.

My, społeczność Gimnazjum nr 2 pragniemy zaprezentować nasze stanowisko. Czujemy się pokrzywdzeni nieprawdziwym obrazem pracy naszej szkoły, jaki wyłania się z tych doniesień. Jest on tendencyjny i niesprawiedliwy. Zabieramy głos nie tylko w imieniu nauczycieli, ale też rodziców, którzy powierzając nam swoje dzieci, obdarzają nas zaufaniem. Od dwóch lat liczba uczniów zapisywanych do Gimnazjum nr 2 systematycznie wzrasta, co pozytywnie świadczy o jakości pracy naszej placówki.

Uważamy, że tarnobrzeskie szkoły prezentują wysoki poziom nauczania i zapewniają możliwość wszechstronnego rozwoju uczniów. Porównując wskaźniki określone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, można dostrzec, że wszystkie tarnobrzeskie gimnazja publiczne są szkołami sukcesu w części humanistycznej, w części matematyczno-przyrodniczej zaś znajdują się na tym samym poziomie – w 6 staninie („wyżej średni” – w 9 stopniowej skali staninowej).

Gimnazjum nr 2 może poszczycić się licznymi sukcesami i osiągnięciami, m.in. uczestnictwem w Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej oraz w ogólnopolskich konkursach matematyczno-przyrodniczych i językowych. Wśród tarnobrzeskich gimnazjów mamy najwyższą liczbę uczniów wyróżnionych stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego. Przyznawane jest ono dzieciom szczególnie uzdolnionym w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Od lat prowadzimy klasy sportowe. Praca wysoko wykwalifikowanych trenerów w tych klasach nie skupia się na rywalizacji międzyszkolnej, lecz służy przygotowaniu przyszłych reprezentantów klubów i kraju oraz umożliwia indywidualny rozwój sportowy poszczególnym zawodnikom na dalszych etapach kształcenia. Dzięki temu nasi uczniowie odnoszą sukcesy w zespołach kadry wojewódzkiej. Owocem pracy młodych sportowców i zaangażowanych nauczycieli jest utworzenie od września 2012 roku przez PZPN Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży przy Gimnazjum nr 2.

Szanowni Państwo!

Zwracamy się do Państwa z prośbą o rozwagę i obiektywizm w ocenianiu szkół. Dyskredytowanie, rozpowszechnianie niesprawdzonych i nieprawdziwych informacji oraz manipulowanie faktami nie służą spokojnej pracy i przyjaznej atmosferze w naszych szkołach. Nie pozostaje to bez wpływu na uczniów. A przecież dobro dzieci jest najważniejsze. Nie zapominajmy o tym.

Zapraszamy do odwiedzenia Gimnazjum nr 2 i strony internetowej szkoły: www.dwojka.tbg.net.pl

Z wyrazami szacunku

Społeczność Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rodzic
10 lat temu

Pani dyrektor gimnazjum nr.1 nie popisała się w swoich publicznych wypowiedziach dlaczego jej szkoła a nie inna, manipulując wynikami. Wg. niej 13 letnie gimnazja mają w przypadku tylko jej placówki już 199 lata 🙂 Tonący nawet brzytwy się chwyta ale oszczędzę brzydkich słów.

bezstronny obesrwator
10 lat temu

Uważam ze działanie pań dyrektorek z jedynki nie ma na celu ani dobra dzieci, rodziców czy tez innych nauczycieli tej szkoły tylko chodzi tu wyłącznie o ratowanie własnej du*y!!!!!!

Mefisto
10 lat temu

ludzie a widzieliście tę d…ę ?
tu naprawdę nie ma czego ratować!

jurand
10 lat temu

co wy piszecie gimnazjum nr2 to wylęgarnia bandziorów owszem zdarza wam się jakiś uczeń którego potraficie oszlifować.renoma 2 poprawia się ale jeszcze jej daleko do gimnazjum nr1 póki co jest to najlepsze gimnazjum w tbg-u

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content