Oświadczenie radnego Tadeusza Gospodarczyka w kwestii reformy oświaty

______

Szanowni Państwo,

„Zapewniam Was, że jako Prezydent Tarnobrzega, pieniędzy przeznaczonych na oświatę, nie będę traktował jako wydatków budżetowych. Tylko jako inwestycję w przyszłość miasta i jego mieszkańców. I jestem święcie przekonany, że będzie to inwestycja najlepsza z możliwych. Bo nie ma pewniejszej lokaty publicznych pieniędzy niż edukacja i wychowanie młodych ludzi.

Rozwój oświaty i walka o nowe miejsca pracy, to filary mojego programu wyborczego dla Tarnobrzega.”

14 października 2010 r.

blog kandydata na prezydenta

Norberta Mastalerza.

____

Po raz kolejny Norbert Mastalerz udowodnił, że jedynym jego celem jest sprawowanie władzy… dla samej władzy. Dobro mieszkańców miasta – w tym wypadku uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół nie ma dla niego żadnego znaczenia. Wbrew woli wszystkich zainteresowanych chciał samodzielnie decydować o likwidacji czterech placówek oświatowych w naszym mieście. Robi to również wbrew swoim własnym słowom – obietnicom i deklaracjom składanym w kampanii wyborczej.

Przedłożone Radzie Miasta projekty uchwał zostały przygotowane w pośpiechu, bez przeprowadzenia rzetelnej analizy i co najważniejsze – bez poważnych konsultacji społecznych. W gorącej atmosferze niejasności i niedokładnych wyliczeń przygotowanych nie w oparciu o rzeczowe dane statystyczne i demograficzne tylko… niewyjaśnione do końca analizy. Co więcej – konkretne propozycje tak drastycznych decyzji, które mogły spowodować utratę pracy przez Tarnobrzeżan, a z całą pewnością mogły mieć ogromny wpływ na kilkuset przedszkolaków, uczniów i ich rodziców – poznaliśmy zaledwie 10 dni temu!

Znów – tak jak miało to miejsce w przypadku przenosin Przedszkola Integracyjnego – Norbert Mastalerz po cichu, korzystając z zamieszania, wbrew jednomyślnej woli uczniów, rodziców i nauczycieli próbował wprowadzić w życie własne „widzimisię”, niepoparte żadnymi rzetelnymi wyliczeniami. Według wyliczeń Pana Prezydenta budżet miasta oszczędzić miał na likwidacji najstarszych szkól w mieście i dwóch dobrych, popularnych przedszkoli – w tym być może zwolnieniach wśród nauczycieli i pracowników szkół – około jednego miliona 600 tysięcy złotych.

Dlatego zamiast szukać oszczędności w zamykaniu szkół i zwolnieniach wśród nauczycieli lepiej znaleźć je gdzie indziej:

• Nowy samochód dla Straży Miejskiej – 90 tys. zł

• Funkcjonowanie instytucji, która w żaden sposób nie zwiększa poczucia bezpieczeństwa mieszkańców – 780 tys. zł

• Zmniejszenie o 20% wydatków na imprezy i igrzyska oraz sport zawodowy – łącznie około pół miliona złotych oszczędności.

• Rezygnacja z wypłacania diet członkom Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – wielokrotnie postulowana przez radnego Mastalerza – 42 tys. zł.

• Zbycie udziałów w Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg- 150 tys. zł

• Zmniejszenie o 20% wysokości diet radnych i pensji prezydenta, wiceprezydenta, skarbnik i sekretarz miasta. Ostrożnie licząc to jest niespełna 50 tys. oszczędności na dietach 21 radnych i 100 tys. zł oszczędności na pensjach czterech osób kierownictwa Urzędu.

• RAZEM 1 mln 600tys. zł.

Dziś, na całe szczęście wśród dwudziestu jeden radnych znalazła się zdecydowana większość, osób naprawdę odpowiedzialnych, których głosy zdecydowanie przeciwstawiły się „widzimisię” Norberta Mastalerza. „Widzimisię” które po raz kolejny mogło spowodować ogromne szkody dla mieszkańców Tarnobrzega – szczególnie tych najmłodszych…

Dziś radni, głosujący przeciw pomysłom prezydenta, wyrazili stanowczy sprzeciw dla aroganckiej polityki Norberta Mastalerza. Wyrazili sprzeciwili dla braku woli wsłuchiwania się w głos mieszkańców.

Tadeusz Gospodarczyk

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mona Liza
11 lat temu

dla mnie Tad to Sherlock Holmes

Sherlok
11 lat temu

CHYBA KOJAK 😀

Mona Liza
11 lat temu

Kojak to tyż piknie

kicia
11 lat temu

Mała plamka i mamy Michaiła:-)

Zenon
11 lat temu

Brawo Tadeusz!

xyz
11 lat temu

za sport jakis to sam byś się wziął bo niedługo będziesz szerszy niż wyższy panie tadziu wielki polityku…..

tarnobrzeżanin
11 lat temu

„Wbrew woli wszystkich zainteresowanych chciał samodzielnie decydować o likwidacji czterech placówek oświatowych w naszym mieście.”

Oj Tadeuszu, nie przesadziłeś? O wszystkim decyduje Rada Miasta. Mastalerz jako jedyny zauważył problem, jako jedyny widzi spadek urodzin w naszym mieście a co za tym idzie wszyscy wiemy. Jako jedyny rzucił tylko propozycję gdyż szanowna Komisja Oświaty nie widzi problemu.

Myślisz, że Mastalerz zaoszczędzone pieniądze schowa do własnej kieszeni?

Populizm, populizm i populizm, Tadeusz twierdzi, że 13 letnie gimnazjum to najstarsza szkoła w mieście…

kibic_tbg
11 lat temu

czy ja dobrze rozumiem, że radny Gospodarczyk chce zlikwidować koszykówkę, mniej pieniędzy na sport oznacza, że nie będzie pieniędzy dla lidera III ligowych rozgrywek? Nie będzie awansu do II ligi? Bo k… co? Bo nauczycielki wykrzyczały co im się należy? Krzywda wielka im się stanie? Nie ma dzieci\uczniów nie ma pracy, czy to jest takie trudne do zrozumienia? Czy ta instytucja nie podlega prawom rynku?

Mniej kasy na imprezy, którymi i tak miasto nas nie rozpieszcza, również uważam za średni pomysł. Wygląda na to, że mieszkańcy mają siedzieć w domach bo w mieście nic oprócz dopłat do oświaty nie jest potrzebne?

rozum
11 lat temu

Zmniejszenia o 20% pensji nauczycieli zabrakło Tadeuszowi w wyliczeniach.
Szukamy wszędzie tylko nie u nauczycieli bo tej grupy się boimy.

Kilku strażników miejskich nie wywoła takiego protestu jak nauczycielki. Oni też mają rodziny na utrzymaniu. Dlaczego radny Tadeusz chce im zabrać jedyne źródło utrzymania?

Mam pytanie do radnego Gospodarczyka: skoro tak łatwo znaleźć oszczędności w budżecie, to dlaczego dopiero teraz o tym pisze? Dlaczego wcześniej nic z tym nie zrobił? Dlaczego jego pomysły nie były tematem obrad sesji tylko teraz oświadczenia wysyła do mediów szkalując zamysł prezydenta.
Może gdyby radni pochylili się wcześniej nad kilkom aspektami to Mastalerz nie musiał by proponować tak radykalnych zmian w oświacie.

Ale musiało wyjść, że Mastalerz jest zły a radni dobrzy.

bezrobotny
11 lat temu

Tak nagle jakiś tadek wyskoczył bo widzi źe na mastalerza najeżdżają to trzeba mu jeszcze dołożyč bo szykuje się nowa posadka lepiej płatna co tadek zacznie prezydentowac to bedzie wszystko niszczyl co mastalerz zaczął oświate zostawi bo się boi kilku nauczycieli bo mają bide ponad3000 mają dla nich pracy nigdy niezabraknie ja mam 400zl musze za to żyć jak?tadek tego niezobaczy o bezrobotnych niema mowy bezrobotny niech zdycha w życiu gospodarczyka na prezydenta niema mowy to najgorszy wybór jaki by mógł być teraz jest dobrze tylko ludzie niech dobrze patrzą i słúchają a nie dają się omamić dziubińskiemu wąsikowi gospodarczykowi i tym podobnymi

mafia
11 lat temu

Tadeusz pisze: „Zmniejszenie o 20% wysokości diet radnych” – kiedy będzie można przyjść na sesję RM i posłuchać debaty o zmniejszeniu diet radnych? Mam nadzieje, że już niebawem.

rozum
11 lat temu

Taaaa już widzę tytuły w prasie: „Radni Miasta Tarnobrzega obniżyli sobie diety o 20% dzięki wnioskowi Tadeusza Gospodarczyka” hehehe. Chłopie zejdź na ziemię.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content