Inspektorzy tarnobrzeskiej Skarbówki ruszają w miasto

W ramach zimowej akcji „Nie bądź jeleń, weź paragon” inspektorzy tarnobrzeskiej skarbówki będą kontrolować sprzedawców. Odwiedzą sklepy, bary oraz restauracje i przypomną sprzedawcom o obowiązku wydawania paragonów. – W najbliższym czasie będziemy przeprowadzać kontrole na terenie naszego działania – zapowiedział w rozmowie z NW24 Marek Skocki, naczelnik tarnobrzeskiego Urzędu Skarbowego.

– Pracownicy naszej komórki kontroli będą przeprowadzać rutynowe kontrole sprawdzając, czy wydawane są paragony fiskalne – tłumaczy NW24 naczelnik – Za brak paragonu sprzedawcy grozi mandat karny w wysokości od 150 zł do 3 tys. zł – dodaje.

Głównym celem inicjatywy, która rozpoczęła się w 2004 roku, jest mobilizacja sprzedawców posiadających kasy fiskalne do wydawania paragonów. Organizatorzy przypominają także klientom, by się o nie upominali. O paragonach trzeba pamiętać, bo można łatwiej dochodzić swoich praw na przykład przy reklamacji. Odpowiedzialność sprzedawcy trwa bowiem aż dwa lata.

W przypadku nie otrzymania paragonu mieszkańcy mogą zgłosić ten fakt do Urzędu Skarbowego. – Jeżeli ktoś zdecyduje się złożyć zeznania osobiście, zostanie spisany protokół a sprawę będziemy  traktować jako fakt dokonania sprzedaży z pominięciem kasy fiskalnej – wyjaśnia NW24 naczelnik Marek Skocki.

Zimowa akcja „Nie bądź Jeleń, weź paragon” potrwa do 26 lutego. W letniej edycji Urzędy Skarbowe w całym kraju nałożyły na przedsiębiorców 25 tys. mandatów na łączną kwotę 6 mln złotych.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kaśka
9 lat temu

Yeah!

gdzie szukać
9 lat temu

Sklep Wszystko za 2.99 na ul. Dekutowskiego do sprawdzenia, nigdy nie dostałem tam paragonu. Praktycznie wszystkie bary i puby. Może coś tam nabijają ale paragonów nie dają. Hitem jest sklep obuwniczy przed placem czerwonym(bardzo dawne szalety miejskie) kiedyś kupowałem tam buty, sprzedająca wręczyła mi karteczkę z gwarancją na 3 miesiące, gdy zapytałem o paragon to powiedziała, że to albo to 🙂 Normalne jaja w biały dzień, na paragonie mamy 2 lata „gwarancji”

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x