Komendant Kędziora: Jestem zdziwiony propozycją likwidacji Straży Miejskiej przedstawioną przez radnego Gospodarczyka (video z konferencji)

W trakcie wtorkowej konferencji prasowej podsumowującej działania Straży Miejskiej w 2011 r komendant Robert Kędziora wyraził zdziwienie na temat propozycji likwidacji straży przedstawionej przez radnego Gospodarczyka. – Podczas sesji budżetowej radny wygłaszał z mównicy swoją opinię, że straż jest niedoszacowana, że należy zwiększyć nakłady, nawet był oburzony, że mniejsze środki finansowe zostały przeznaczone na utrzymanie straży – tłumaczył komendant.

Swoją opinię dotyczącą braku celowości funkcjonowania Straży Miejskiej, radny Gospodarczyk przedstawił w oświadczeniu rozesłanym do mediów, wystosowanym w kontekście proponowanych cięć w oświacie. W oświadczeniu tym radny zaproponował likwidację jednostki, której utrzymanie kosztuje miasto 860 tys zł.

– Radny proponuje „likwidację instytucji która w żaden sposób nie zwiększa poczucia bezpieczeństwa mieszkańców” – w żaden sposób ze słowami pana radnego Gospodarczyka się zgodzić nie mogę. (…) Uważam, że ta jednostka stara się i dobrze wypełnia swoje obowiązki – tłumaczy komendant.

– Jego oświadczenie było działaniem koniunkturalnym i określonym na to, żeby uzyskać poklask społeczny niż racjonalnie podejść do tematu funkcjonowania straży miejskiej – dodaje.

JEDNOSTKA OD „GÓWNIANYCH” SPRAW?

Komendant Kędziora poddaje również w wątpliwość oszczędności wyliczone przez radnego z tytułu likwidacji formacji. – Nie zgodzę się ze stwierdzeniem radnego Gospodarczyka, że znalezienie w cudowny sposób 860 tys poprzez likwidację Straży Miejskiej uzdrowi budżet – wyjaśnia komendant.

– Trzeba patrzeć z drugiej strony, ktoś tą niszę po likwidacji Straży Miejskiej będzie musiał wypełnić (…) Jeżeli likwidujemy jednostkę która za przeproszeniem zajmuje się „gównianymi” sprawami w tym mieście to policja będzie musiała się takimi rzeczami zajmować. A proszę mi wskazać taką jednostkę policji w Polsce, która przedłoży porządek na terenie miasta nad bezpieczeństwo – dodaje.

STATYSTYCZNIE W GÓRĘ

Według statystyk przedstawionych przez komendanta skuteczność pracy Straży Miejskiej w 2011 znacznie zwiększyła się w stosunku do roku 2010. W ubiegłym roku straż odnotowała 6844 wykroczeń, w 2010 – 2447. W 2011 r wystosowano 5646 pouczeń – o ponad 3 tys więcej niż w roku 2010. W przypadku nałożonych mandatów różnica wynosi ponad 1000 – 1170 w 2011, 161 w 2010. Z tytułu nałożonych mandatów do kasy miasta wpłynęło 110 tys zł.

***********

Przypomnijmy, na początku roku 2011 prezydent Mastalerz przedstawił ultimatum Straży Miejskiej – Straż Miejska ma rok na to aby udowodnić swoją przydatność – powiedział prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz. I dodał – Jeśli tak się nie stanie to wzorem Stalowej Woli formacja zostanie zlikwidowana.

*************

Pełna treść oświadczenia radnego Tadeusza Gospodarczyka dostępna tutaj.

Zobacz zapis video z konferencji, podczas której komendant Kędziora dokonuje m.in. podsumowania działalności Straży Miejskiej w 2011 r oraz przedstawia cele działania jednostki.

video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeg
10 lat temu

Tak, bo Mastalerz powiedział że jak nie postarają się to ich zlikwidują i zobaczymy co będzie dalej, pewnie będą wlepiać mandaty za to że ktoś nie trafi sobie do śmietnika papierkiem i będzie 100 zł za śmiecenie tak jak było w poprzednim roku.

Piotrek
10 lat temu

Akurat gdyby wlepiali mandaty za nie wrzucanie „papierków” do kosza przez prostaków i chamów, których parzy w rękach każdy śmieć to chyba bym sobie w Meganadrukach zamówił koszulkę I`love Straż Miejska.

prz
10 lat temu

a na co oni sa tu potrzebni!!!! nieroby ! nawet piwa sie napic pod chmurka nie dadza !

krassy
10 lat temu

Miałem kiedys okazję widzieć jak strażnicy moralnosci interweniowali podczas zadymy w jednej z tarnobrzeskich knajp. Wisieli na ogrodzeniu przez jakies 20 minut i głupio się cieszyli (wezwali policję zamiast interweniować), podczas gdy kolesie w najlepsze demolowali lokal! Zlikwidować darmozjadom etaty, niech się wezmą za uczciwą robotę.

trol
10 lat temu

odkąd kolega jest szefem straży to jest i potrzebna.w mikro skali można zobaczyć o co chodziło Mastalerzowi.
a niech pójdzie za radą Gospodarczyka i niech obniży sobie niemoralnie wielkie uposażenie jeśli tak płacze nad losem zadłużonego miasta.
zrobi to ? hahahahha

nick
10 lat temu

czyli wynika ze od 2011 roku Tbg jest miastem typowo bandyckim…
– liczba wykroczen wzrosla o 3500 …

– skoro wzrosla np ilość mandatów o 1100

czyli jest gorzej niz bylo …. 🙂

czyli mamy sie cieszyc ze jest wiecej, czy jak . bo nie wiem w koncu !!

nick
10 lat temu

przeraszam.. prawie 4 400 wykroczen wiecej !!!
czyli gorzej jest jak jest straż niż jak jej nie ma 🙂

Tarnobrzeżanin
10 lat temu

Ten wzrost ilości wlepionych mandatów bardzo źle świadczy o funkcjonowaniu SM za poprzednika – czyli branie pensyjki i nic nie robienie. Widać można być skuteczniejszy. Wolę aby nie przesadzać z naciskami na SM, gdyż wtedy może stać się maszynką do robienia pieniędzy i zapłacimy za to wszyscy. Pouczenie a dopiero później mandat to dobra alternatywa u policjanta nie ma zmiłuj. Na pracę Policji również możemy psioczyć. Tadeuszu, również do likwidacji? Pewnie nie, bo nie podlega pod budżet miasta.

Krab
10 lat temu

Kędziora w jednym ma racje, jak nie będzie Straży Miejskiej to ktoś w mieście będzie musiał zająć się „gównianymi” sprawami. Zlikwidujemy jednych, przyjmiemy do pracy innych. Koszty zostaną.

tbg
10 lat temu

Straż Miejska zajmuje się głównie tzw sprawami beznadziejnymi, których wydaje się, że nie można rozwiązać. Cała Polska walczy z psimi kupami i chyba nikt tej walki nie wygral, podobnie jest z niezapiętymi na smyczy psami. Najbardziej podoba mi się walka z młodzieżą, owocem w większości bezowocnych interwencji ( młodzież i tak wraca jeszcze tej samej nocy lub nazajutrz w to samo miejsce) jest likwidacja ławek przy blokach! W efekcie ludzie starsi, chorzy, matki z dziećmi przez bandę gówniarzy nie mogą usiąść na ławce i odpocząć! A młodzież i tak wraca w to miejsce, może z mniejszą intensywnością ale powraca

Dlatego też uważam istnieienie tej formacji za bezsensowne, kilku dodatkowych policjantów zrobi taką samą robotę

Kicia
10 lat temu

Jestem za likwidacją straży – gromady nierobów – a te 800 tys. przeznaczmy na premie z okazji ferii dla wiecznie nienażartych biedaków – nauczycieli

brendon łolsz
10 lat temu

JESTEM ZA PRZEPROWADZENIEM REFERENDUM WSROD MIESZKANCOW TBG NA TEMAT ZLIKWIDOWANIA SM.
JA OSOBISCIE JESTEM ZA LIKWIDACJA TAK JAK TO ZROBIONO W ST

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content