Komendant Kędziora: Jestem zdziwiony propozycją likwidacji Straży Miejskiej przedstawioną przez radnego Gospodarczyka (video z konferencji)

W trakcie wtorkowej konferencji prasowej podsumowującej działania Straży Miejskiej w 2011 r komendant Robert Kędziora wyraził zdziwienie na temat propozycji likwidacji straży przedstawionej przez radnego Gospodarczyka. – Podczas sesji budżetowej radny wygłaszał z mównicy swoją opinię, że straż jest niedoszacowana, że należy zwiększyć nakłady, nawet był oburzony, że mniejsze środki finansowe zostały przeznaczone na utrzymanie straży – tłumaczył komendant.

Swoją opinię dotyczącą braku celowości funkcjonowania Straży Miejskiej, radny Gospodarczyk przedstawił w oświadczeniu rozesłanym do mediów, wystosowanym w kontekście proponowanych cięć w oświacie. W oświadczeniu tym radny zaproponował likwidację jednostki, której utrzymanie kosztuje miasto 860 tys zł.

– Radny proponuje „likwidację instytucji która w żaden sposób nie zwiększa poczucia bezpieczeństwa mieszkańców” – w żaden sposób ze słowami pana radnego Gospodarczyka się zgodzić nie mogę. (…) Uważam, że ta jednostka stara się i dobrze wypełnia swoje obowiązki – tłumaczy komendant.

– Jego oświadczenie było działaniem koniunkturalnym i określonym na to, żeby uzyskać poklask społeczny niż racjonalnie podejść do tematu funkcjonowania straży miejskiej – dodaje.

JEDNOSTKA OD „GÓWNIANYCH” SPRAW?

Komendant Kędziora poddaje również w wątpliwość oszczędności wyliczone przez radnego z tytułu likwidacji formacji. – Nie zgodzę się ze stwierdzeniem radnego Gospodarczyka, że znalezienie w cudowny sposób 860 tys poprzez likwidację Straży Miejskiej uzdrowi budżet – wyjaśnia komendant.

– Trzeba patrzeć z drugiej strony, ktoś tą niszę po likwidacji Straży Miejskiej będzie musiał wypełnić (…) Jeżeli likwidujemy jednostkę która za przeproszeniem zajmuje się „gównianymi” sprawami w tym mieście to policja będzie musiała się takimi rzeczami zajmować. A proszę mi wskazać taką jednostkę policji w Polsce, która przedłoży porządek na terenie miasta nad bezpieczeństwo – dodaje.

STATYSTYCZNIE W GÓRĘ

Według statystyk przedstawionych przez komendanta skuteczność pracy Straży Miejskiej w 2011 znacznie zwiększyła się w stosunku do roku 2010. W ubiegłym roku straż odnotowała 6844 wykroczeń, w 2010 – 2447. W 2011 r wystosowano 5646 pouczeń – o ponad 3 tys więcej niż w roku 2010. W przypadku nałożonych mandatów różnica wynosi ponad 1000 – 1170 w 2011, 161 w 2010. Z tytułu nałożonych mandatów do kasy miasta wpłynęło 110 tys zł.

***********

Przypomnijmy, na początku roku 2011 prezydent Mastalerz przedstawił ultimatum Straży Miejskiej – Straż Miejska ma rok na to aby udowodnić swoją przydatność – powiedział prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz. I dodał – Jeśli tak się nie stanie to wzorem Stalowej Woli formacja zostanie zlikwidowana.

*************

Pełna treść oświadczenia radnego Tadeusza Gospodarczyka dostępna tutaj.

Zobacz zapis video z konferencji, podczas której komendant Kędziora dokonuje m.in. podsumowania działalności Straży Miejskiej w 2011 r oraz przedstawia cele działania jednostki.

video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeg
8 lat temu

Tak, bo Mastalerz powiedział że jak nie postarają się to ich zlikwidują i zobaczymy co będzie dalej, pewnie będą wlepiać mandaty za to że ktoś nie trafi sobie do śmietnika papierkiem i będzie 100 zł za śmiecenie tak jak było w poprzednim roku.

Piotrek
8 lat temu

Akurat gdyby wlepiali mandaty za nie wrzucanie „papierków” do kosza przez prostaków i chamów, których parzy w rękach każdy śmieć to chyba bym sobie w Meganadrukach zamówił koszulkę I`love Straż Miejska.

prz
8 lat temu

a na co oni sa tu potrzebni!!!! nieroby ! nawet piwa sie napic pod chmurka nie dadza !

krassy
8 lat temu

Miałem kiedys okazję widzieć jak strażnicy moralnosci interweniowali podczas zadymy w jednej z tarnobrzeskich knajp. Wisieli na ogrodzeniu przez jakies 20 minut i głupio się cieszyli (wezwali policję zamiast interweniować), podczas gdy kolesie w najlepsze demolowali lokal! Zlikwidować darmozjadom etaty, niech się wezmą za uczciwą robotę.

trol
8 lat temu

odkąd kolega jest szefem straży to jest i potrzebna.w mikro skali można zobaczyć o co chodziło Mastalerzowi.
a niech pójdzie za radą Gospodarczyka i niech obniży sobie niemoralnie wielkie uposażenie jeśli tak płacze nad losem zadłużonego miasta.
zrobi to ? hahahahha

nick
8 lat temu

czyli wynika ze od 2011 roku Tbg jest miastem typowo bandyckim…
– liczba wykroczen wzrosla o 3500 …

– skoro wzrosla np ilość mandatów o 1100

czyli jest gorzej niz bylo …. 🙂

czyli mamy sie cieszyc ze jest wiecej, czy jak . bo nie wiem w koncu !!

nick
8 lat temu

przeraszam.. prawie 4 400 wykroczen wiecej !!!
czyli gorzej jest jak jest straż niż jak jej nie ma 🙂

Tarnobrzeżanin
8 lat temu

Ten wzrost ilości wlepionych mandatów bardzo źle świadczy o funkcjonowaniu SM za poprzednika – czyli branie pensyjki i nic nie robienie. Widać można być skuteczniejszy. Wolę aby nie przesadzać z naciskami na SM, gdyż wtedy może stać się maszynką do robienia pieniędzy i zapłacimy za to wszyscy. Pouczenie a dopiero później mandat to dobra alternatywa u policjanta nie ma zmiłuj. Na pracę Policji również możemy psioczyć. Tadeuszu, również do likwidacji? Pewnie nie, bo nie podlega pod budżet miasta.

Krab
8 lat temu

Kędziora w jednym ma racje, jak nie będzie Straży Miejskiej to ktoś w mieście będzie musiał zająć się „gównianymi” sprawami. Zlikwidujemy jednych, przyjmiemy do pracy innych. Koszty zostaną.

tbg
8 lat temu

Straż Miejska zajmuje się głównie tzw sprawami beznadziejnymi, których wydaje się, że nie można rozwiązać. Cała Polska walczy z psimi kupami i chyba nikt tej walki nie wygral, podobnie jest z niezapiętymi na smyczy psami. Najbardziej podoba mi się walka z młodzieżą, owocem w większości bezowocnych interwencji ( młodzież i tak wraca jeszcze tej samej nocy lub nazajutrz w to samo miejsce) jest likwidacja ławek przy blokach! W efekcie ludzie starsi, chorzy, matki z dziećmi przez bandę gówniarzy nie mogą usiąść na ławce i odpocząć! A młodzież i tak wraca w to miejsce, może z mniejszą intensywnością ale powraca

Dlatego też uważam istnieienie tej formacji za bezsensowne, kilku dodatkowych policjantów zrobi taką samą robotę

Kicia
8 lat temu

Jestem za likwidacją straży – gromady nierobów – a te 800 tys. przeznaczmy na premie z okazji ferii dla wiecznie nienażartych biedaków – nauczycieli

brendon łolsz
8 lat temu

JESTEM ZA PRZEPROWADZENIEM REFERENDUM WSROD MIESZKANCOW TBG NA TEMAT ZLIKWIDOWANIA SM.
JA OSOBISCIE JESTEM ZA LIKWIDACJA TAK JAK TO ZROBIONO W ST

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x