Tarnobrzeg ma mistrzów gry w Counter Strike

Drużyna Tarnobrzeg TEAM triumfowała w turnieju Counter Strike 1.6 – DiGnet Game, który rozegrany został w lutym w Gorzycach. Drugie miejsce zajęła ekipa Amazing Game, trzecie Nie damy rady na trzeźwo.

Counter-Strike to gra komputerowa, w której rozgrywka opiera się na walce terrorystów z antyterrorystami. Jedna ze stron musi bronić bombsite’u (miejsce gdzie podkłada się bombę) lub uwolnić zakładników, a druga podłożyć bombę albo pilnować zakładników.

O zwycięski laur rywalizowało 11 drużyn. W skład ekipy Tarnobrzeg TEAM, która triumfowała w turnieju weszło czterech graczy: Krzysztof „PsychO” Dzieciuch, Konrad „zyx” Zych, Adam „wocen” Sokołowski, Mateusz „toks” Chlebowski.

– Nie było łatwo, rywale na prawdę byli na poziomie i ciężko było nam się wydostać z fazy grupowej do play offów. W gruncie rzeczy jakoś nam się to udało – relacjonują dla NW24 zwycięzcy.

– Gramy ze sobą niedługi czas, praktycznie półtorej miesiąca. Przeszło miesiąc przed turniejem zaczęliśmy trenować na poważnie aby mieć jakieś szanse na zajęcie lepszego miejsca – dodają.

Uczestnicy chwalą pomysł i organizację turnieju. Czasami małe komplikacje utrudniały grę, jednak drużyny okazywały swoją cierpliwość podczas problemów technicznych.

Emocje, stres, trema nie były obce każdemu, kto zasiadał przed komputerem. Atrakcyjne nagrody sprawiły, że każdy mecz był bardzo zaciętą walką do ostatniej chwili.

– Na pewno bardzo duże brawa należą się organizatorom tego turnieju, chłopaki na prawdę włożyli w to dużo pracy aby to wszystko sprawnie przebiegało, dlatego jesteśmy bardzo z tego zadowoleni – relacjonują dla NW24 mistrzowie z Tarnobrzega.

Już podczas turnieju pytano organizatorów o drugą edycję. Oczywiście mają taką w planach i co ciekawe już wkrótce! Więcej informacji znajdować się będzie na stronie www.dignetgame.pl – oficjalnej stronie turnieju organizowanego przez DiGnet Media.

***********
– Przy okazji chcemy podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju. Szczególne podziękowania dla firm takich jak: Sony, Asus, BenQ, Acer, które udostępniły komputery oraz projektor. Dziękujemy także firmie Nikon za udostępnienie aparatu Nikon D3100. Nie można zapomnieć o sponsorach takich jak: Seagate, AOC, Verbatim, Enermax, Sapphire czy Antec. Dzięki nim zwycięzcy mogli cieszyć się ze świetnych nagród. – organizatorzy.

foto: Daniel Laskowski

info: własne, Daniel Laskowski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x