Awantura w lesie i pościg za złodziejami

Trzej mieszkańcy Tarnobrzega zostali przyłapani przez leśniczego podczas kradzieży drzewa. Pijani złodzieje zepchnęli samochód pracownika do rowu po czym zaatakowali leśniczego kijem bejsbolowym. Ujęci w pościgu policyjnym czekają na wyrok w tymczasowym areszcie. Do zdarzenia doszło w piątek, kilka minut po północy w lesie miejscowości Żupawa w gminie Grębów.

Tego dnia, 30 – letniego mieszkańca Sobowa, odwiedziło dwóch jego kolegów. Mężczyźni postanowili to spotkanie uczcić pijąc wspólnie alkohol. Po kilku godzinach gospodarz biesiady zaproponował kolegom wspólną przejażdżkę samochodem po okolicy. Mężczyźni przystali na tę propozycję. Wsiedli do samochodu marki Ford Transit, którym kierował 30 – latek i udali się w kierunku lasu w miejscowości Żupawa. Po kilku minutach wjechali w leśną drogę, nieopodal której, składowane było drzewo opałowe należące do Nadleśnictwa Lasów Państwowych w Rozwadowie.

Rabusie otworzyli tylne drzwi busa i zaczęli ładować drzewo. Kradzież zauważył leśniczy, który w tym czasie kontrolował teren. Mężczyzna wszczął alarm, powiadamiając o zdarzeniu policję. Widok leśniczego na tyle zdenerwował rabusi, iż rozpędzili oni pojazd Ford Transit, którym kilka krotnie najechali na przód samochodu leśniczego, spychając jego pojazd do rowu. Leśniczy usiłował zapobiec ucieczce złodziei, to jeszcze bardziej spotęgowało ich agresję, wykrzykując groźby w kierunku leśniczego napastnicy usiłowali zaatakować go kijem bejsbolowym. Następnie mężczyźni usiłowali zbiec z łupem.

Rabusiów zatrzymali policjanci. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Tarnobrzega w wieku 30,31 lat. Byli oni pijani. Badanie alkomatem wykazało u dwóch z nich ponad 2 promile alkoholu, trzeci 30 – letni kierowca Forda Transita miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźni zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie podczas przeszukania znaleźli na posesji 30 – latka drzewo opałowe, pochodzące z wcześniejszej kradzieży leśnej. Podejrzani mężczyźni zostali przesłuchani, przedstawiono im zarzuty. Odzyskane mienie policjanci przekazali prawowitemu właścicielowi.

Wczoraj sąd Rejonowy w Tarnobrzegu wobec mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

źródło: policja

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
xxx
11 lat temu

Od kiedy Żupawa należy do gminy Gorzyce???

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content