Sandomierski Paradox obchodził swoje 5-lecie (foto oraz video)

Jubileusz 5-lecia istnienia i działalności zespołu tanecznego „Paradox” odbył się w lutym w sandomierskiej hali MOSiR. Podczas uroczystości tancerze zaprezentowali program artystyczny pt. „Beauty In the World”.

Grupa „Paradox” powstała w lutym 2007 roku. Obecnie działa przy Sandomierskim Centrum Kultury, a swoją siedzibę ma w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej w Sandomierzu. W swoich licznych szeregach (ok.90 osób) skupia dzieci i młodzież od 4 roku życia.

Od samego początku instruktorem tańca jest Monika Magda, która ma za sobą taneczne osiągnięcia w niemieckich i francuskich produkcjach oraz trasę koncertową z J.J Goldmanem. To dzięki jej ciężkiej pracy młodzi tancerze mają możliwość uczestniczenia z dużym powodzeniem w wielu przeglądach i festiwalach w kraju oraz zagranicą. Wśród swoich dokonań mają m. in.: trzecie miejsce na Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Abrakadabra” w Leżajsku (2010 r.) oraz dwa drugie miejsca na Przeglądzie Tanecznym w Suchedniowie (2011 r.).

Co ważne, grupa przez cały czas prężnie się rozwija. Oprócz regularnych treningów, tancerze uczestniczą w warsztatach i szkoleniach, które są prowadzone przez choreografów i specjalistów tańca z całej Polski. Każde z tych szkoleń pozwoliło na zdobycie nowych umiejętności z różnych technik i poszerzenie wiedzy o tańcu. Świetną dyspozycję oraz pełen profesjonalizm tancerzy potwierdził z pewnością jubileuszowy występ.

Na zakończenie sobotniego widowiska członkowie zespołu „Paradox” serdecznie podziękowali za dotychczasową, owocną współpracę trenerce Monice Magdzie oraz Wojciechowi Duminowi, dyrektorowi Sandomierskiego Centrum Kultury.

video: Sandomierz.PL

foto: Arkadiusz Jeż

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x