TSM blokuje budowę budynku mieszkalno-socjalnego

Planowana budowa bloku socjalnego opóźni się. Powodem jest oprotestowanie planu budowy przez prezesów Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

„Wydzielenie z terenu szkoły – terenu na którym projektuje się obiekty inne niż oznaczone w opisie do projektu MPO (Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego – przyp. KPM) powoduje konieczność zmian i przeprowadzenia kolejnych konsultacji społecznych” – komentują pomysł budowy bloku socjalnego na ul. M. Dąbrowskiej Prezesi Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Tomasz Lenard i Paweł Stawowy.

– Zarzuty TSM są kompletnie bezpodstawne. Planowana inwestycja spełnia wszystkie wymogi wynikające z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Kategorycznie nie zgadzamy się też opiniami, że z mieszkania socjalne powinniśmy budować „gdzieś” na obrzeżach miasta – z dala od innych domostw. Byłoby to nieekonomiczne, a przede wszystkim niehumanitarne, bo ich lokatorzy to tacy sami tarnobrzeżanie, jak pozostali. A nie ludzie drugiej kategorii, których trzeba izolować – tłumaczy Wiceprezydent Tarnobrzega Robert Niedbałowski.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mona Liza
12 lat temu

skoro budynki socjalne mają zakwaterować obywatele wartościowi tacy którymi Tarnobrzeg może się szczycić to może Wiceprezydent wydzieli im kawałek swojej działki by mieć blisko do dobrego towarzystwa.

jukoton
12 lat temu

Widzę Tomaszu, że Phlebodia i zawiść dokładnie ci mózg wyprały i stałeś się hipokrytą a szkoda.

miły
12 lat temu

widze że znowu jak coś nowego się zavzyna dziać w tbgu to zaraz są protesty bo dzubiński siedział na d… i nic nierobił to było ok?oj ludzie ludzie obudzcie się nie ma juz Jaśka jest Norbert skoro tak wam przeszkadzaja to napiszcie 10 powodów które przeszkadzają wam i zróbcie potem głosowanie przez interent raz z jednego komputera bo ja nie widze żadnego powodu aby nie stanął blok i to nie jeden bo to są ludzie też psy mają lepiej i jakos to nikomu nie przeszkadza czy koty

Postaw mi kawę na buycoffee.to
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content