Uczniowie Gimnazjum nr 1 szlifowali umiejętności narciarskie (zdjęcia)

W ubiegłym tygodniu trzydziestoosobowa grupa uczniów z Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu po raz kolejny brała udział w Białej Szkole. Narciarze i snowboardziści szusowali po stokach Tylicza i Krynicy Górskiej.

Amatorzy sportów zimowych mieli okazję nauczyć się jazdy na nartach i snowboardzie, a bardziej zaawansowani mogli doskonalić swoje umiejętności z instruktorem. Oprócz szaleństwa na stoku uczestnicy zimowego wyjazdu jeździli na łyżwach na pięknym lodowisku MOSiR Krynica, gdzie w kwietniu odbędą się hokejowe Mistrzostwa Świata.

Jednym z punktów programu było zdobycie Góry Parkowej, a potem obowiązkowy zjazd na „jabłuszku”. Żeby poczuć moc i klimat uzdrowiska, cała grupa udała się do Pijalni Zdrojowej, aby spróbować smaku Zubera i Słotwinki – wód mineralnych o leczniczych właściwościach.

Po raz pierwszy uczniowie tarnobrzeskiej „Jedynki” wzięli udział w zawodach narciarskich organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy Tylicz i Stację Narciarską „Tylicz- Ski”. Nasi zawodnicy: Karolina Złotek i Bartosz Polecki w swoich kategoriach wiekowych zajęli czwarte miejsce ustępując tylko o setne sekundy sportowcom z Tylicza.

Pobyt na Białej Szkole zakończono wspólnym góralskim ogniskiem, po którym uczniowie
otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Był to kolejny udany wyjazd, a jego uczestnicy już teraz planują udział w Białej Szkole 2013!

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Grębowiec, Mirosława Makarewicz, Tomasz Żak

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x