W Gimnazjum nr 2 poszukiwano talentów siatkarskich (zdjęcia)

Barbara Walska ze Szkoły Podstawowej nr 7, Anna Lipiec i Justyna Mortka ze Szkoły Podstawowej nr 10, Iza Cywińska ze Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Milena Glica i Kornelia Glica ze Szkoły Podstawowej nr 3 zostały uznane za największe talenty siatkarskie wśród szóstoklasistów uczestniczących w turnieju siatkarskim zorganizowanym przez tarnobrzeskie Gimnazjum nr 2.

Tarnobrzeskie Gimnazjum nr 2 ponownie gościło uzdolnionych szóstoklasistów ze szkół podstawowych. Tym razem były to siatkarki ze szkół podstawowych nr 3, 7, 9 i 10, które rywalizowały w czteroosobowych zespołach. Szóstoklasistkom towarzyszyli trenerzy, którzy podkreślali wysoki poziom sportowy turnieju i doskonałą organizację.

W wyniku zaciętej rywalizacji najlepsza okazała się ekipa Szkoły Podstawowej nr 10, prowadzona przez Pana Michała Stępnia. Kolejne miejsca zajęły dziewczyny ze Szkól Podstawowych nr 3 i 9. Młodym siatkarkom kibicowały dziewczyny z klasy sportowej o profilu siatkarskim gimnazjum nr 2.

Najważniejszym celem turnieju było wyłonienie talentów siatkarskich. Decyzja była bardzo trudna, gdyż wiele zawodniczek reprezentowało bardzo wysoki poziom wyszkolenia siatkarskiego. Trenerzy Gimnazjum nr 2 po konsultacji z opiekunami drużyn podjęli decyzję, że największymi talentami siatkarskimi są: Barbara Walska ze Szkoły Podstawowej nr 7, Anna Lipiec i Justyna Mortka ze Szkoły Podstawowej nr 10, Iza Cywińska ze Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Milena Glica i Kornelia Glica ze Szkoły Podstawowej nr 3.


MATEMATYKA NA SPORTOWO

Ostatnia impreza o charakterze sportowo-rekreacyjnym pokazała uczniom szkół podstawowych, że „Dwójka” potrafi uczyć, bawiąc. Przekonali się o tym uczniowie Szkół Podstawowych nr 3, 4, 7, 9 i 10, który w dniu 22 lutego wystartowali w „Łamigłówkach matematycznych na sportowo” czyli konkurencjach sportowych połączonych ze sprawdzeniem umiejętności matematycznych. Rywalizacja odbywała się we wspaniałej atmosferze, której towarzyszyły wielkie emocje sportowe.

Nie wystarczyło być sprawnym, szybkim i silnym. Należało również doskonale posiąść umiejętności matematyczne. Zawodnicy indywidualnie i w grupach układali puzzle, rozwiązywali rebusy, układali i rozwiązywali równania. W matematyce bezkonkurencyjni byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7, jednakże po zsumowaniu punktacji z konkurencjami sportowymi okazało się, że pierwsze miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9, drugie – Szkoły Podstawowej nr 7, a trzecie – Szkoły Podstawowej nr 10. Wszyscy uczestnicy w liczbie 50 uczniów otrzymali słodycze i upominki i z uśmiechem na twarzy wrócili do swoich szkół.

W „DWÓJCE” NA SPORTOWO

29 lutego wyróżnieni we wszystkich imprezach ponownie spotkają się w Gimnazjum nr 2, by w trakcie uroczystego zakończenia Noworocznego Turnieju Piłki Siatkowej odebrać pamiątkowe medale i dyplomy z rąk prezydenta miasta Pana Norberta Mastalerza.

Inicjatywa nauczycieli i trenerów Gimnazjum nr 2 co roku spotyka się z dużym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych. W bezpośredni i atrakcyjny sposób mają przedstawioną ofertę edukacyjną szkoły i w ten sposób mogą świadomie wybierać ulubione profile kształcenia, jakie przygotowała dla nich szkoła.

tekst&foto: Andrzej Niedziałek

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content