Tarnobrzescy uczniowie zachęcali do walki o zdrowie (zdjęcia)

Manifestacja w ramach ogólnopolskiej akcji odbyła się w poniedziałek 27 lutego w Tarnobrzegu. Uczniowie wyposażeni w kolorowe transparenty przeszli dzisiaj ulicami miasta głośno skandując hasła: „Mam haka na raka”, „Nie zagrzebuj się żywcem”, „Porzuć wstyd” czy „Uratuj sam siebie”. Przemarsz zorganizowali licealiści ze Społecznego Liceum im. Małego Księcia.

W ten sposób młodzi ludzie nawoływali do zainteresowania się problemem, jakim jest choroba nowotworowa. Napotkani na ulicy mieszkańcy otrzymywali z rąk młodzieży specjalnie przygotowane na tę okazje ulotki. Przemarsz wyruszył spod Urzędu Miasta, a zakończył się na placu Bartosza Głowackiego. Tam każdy chętny mógł podpisać specjalną deklarację, obligującą do zainteresowania i nakłonienia do przebadania się, przynajmniej jednej osoby.

„Mam Haka na Raka” to ogólnopolski program dla młodzieży, który został opracowany z myślą o budowaniu świadomego zdrowotnie społeczeństwa obywatelskiego. Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jednym z jego nadrzędnych celów jest kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez umiejętną edukację i oswajanie młodzieży z tematyką chorób nowotworowych. Tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji dotyczy raka jelita grubego.

info: UM Tarnobrzeg

foto: Dariusz Bajor

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content