Pozytywna opinia dotycząca sposobu likwidacji osuwiska w Miechocinie, co dalej?

Małgorzata Chomycz, Wojewoda Podkarpacki, pozytywnie zaopiniowała dokumentację geologiczno-inżynierską dotyczącą likwidacji osuwiska przy ulicy Mickiewicza. W ciągu najbliższych dni do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ma wpłynąć wniosek wniosek na kolejny etap prac. Skarpa wymaga prac stabilizacyjnych, w skutek ruchów osuwiskowych zagrożone są pobliskie domy.

Dokumentację w listopadzie ubiegłego roku przygotował Zakład Usług Geologicznych i Projektowych Budownictwa i Ochrony Środowiska GeoTech z Rzeszowa. Koszt opracowania, to 100 tys. zł, z czego 80 tys. zł pochodziło z budżetu państwa.

Na początku 2012 roku tarnobrzeski magistrat przedłożył dokumentację do zaopiniowania Wojewódzkiemu Zespołowi Nadzorującemu Realizację Projektu „Osłona Przeciwosuwiskowa” i zabezpieczenia osuwisk oraz odbudowy infrastruktury samorządowej finansowanej z budżetu państwa.

– Dokumentacja zawiera wszystkie elementy, jest zgodna z założeniami i może stanowić podstawę do opracowania projektu budowlanego – czytamy w piśmie od Małgorzaty Chomycz, Przewodniczącej Zespołu.

Na początku marca władze Tarnobrzega wystąpią z wnioskiem do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na II etap prac, czyli wykonanie projektu technicznego. Planowany koszt, to 250 tysięcy złotych.

Po wykonaniu projektu technicznego miasto będzie mogło dopiero ubiegać się o promesę na zabezpieczenie samego osuwiska. Przewidywany koszt ostatniego etapu, to 8 mln 727 tys. 87 zł. Dofinansowanie z budżetu państwa na tę inwestycję może wynieść 80%. Pozostałą część, czyli 20% miasto dołoży ze swojego budżetu.

źródło: UM Tarnobrzeg

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x