Razem można więcej? Powstaje grupa energetyczna

Samorządy Sandomierza, Nowej Dęby, Gorzyc, Grębowa, Baranowa Sandomierskiego, a także Starostwo Tarnobrzeskie stworzą wspólnie z Tarnobrzegiem grupę energetyczną. Dzięki temu możliwe będzie wynegocjowanie atrakcyjnego upustu za dostawę energii do gmin. Do grupy przystąpią także miejskie spółki.

W środę do tarnobrzeskiego Urzędu Miasta zjechali zastępcy wójtów i burmistrzów z Nowej Dęby, Gorzyc, Grębowa, Baranowa Sandomierskiego i Sandomierza oraz Starostwa Tarnobrzeskiego.

– Kiedy wspólnie z innymi samorządami stworzymy grupę energetyczną, będziemy atrakcyjniejszym klientem dla dostawcy energii. Poza tym, w grupie, łatwiej będzie nam negocjować stawkę za dostarczanie energii. Wszystko to przełoży się na oszczędności w miejskiej kasie. Burmistrz Grębowa na przykład zamiast 5 procentowego rabatu, będzie płacił rachunki niższe np. o 20 procent. Tylko ktoś niemyślący, komu nie zależy na oszczędnościach w gminnym budżecie, nie zdecydowałby się na taką propozycję – mówi Prezydent Norbert Mastalerz.

Podczas środowego spotkania, przedstawiciele poszczególnych samorządów wytypowali Tarnobrzeg, jako gminę prowadzącą, która doprowadzi do podpisania porozumienia między gminami. Później zostanie wyłoniony podmiot, który zajmie się procedurą przetargową na dostawę energii elektrycznej.

Z rozmów z przedstawicielami innych samorządów wynika, że dotychczas największy wynegocjowany indywidualnie rabat wynosił do 10 procent. W lepszej sytuacji był Tarnobrzeg, który może pochwalić się już 15 procentowym rabatem.

źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content