Jutro Kabaretowe Święto Kobiet w Sandomierzu, godz.20

W ramach Kabaretowego Święta Kobiet w sandomierskiej hali MOSiR wystąpią kabarety Paranienormalni oraz Kabaret Skeczów Męczących.

Bilety w cenie 55 zł do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej Rynek 20, w Roma – Market Papierniczy Wojska Polskiego 15 lub drogą elektroniczną www.kabaretowebilety.pl


Paranienormalni
powstali w 2004 roku w Jeleniej Górze, jak piszą na swojej stronie, „z woli niebios i determinacji Igora”. Zasłynęli szaloną Mariolką i jej „krejzolskimi” historiami. Były też castingi do radia czy skecz „Mucha i pająk”.

Kabaret tworzą Igor Kwiatkowski, Robert Motyka, Michał Paszczyk i Rafał Kadłucki. Są laureatami niejednego festiwalu humoru, a co najważniejsze każdy ich występ rozgrzewa widownię. Do programów czerpią inspiracje z codziennego życia a ludzie korzystają z ich językowych pomysłów. Frazy i słowa ze skeczy Paranienormalnych weszły już do potocznego słownika nie jednego fana. Znawcy tematu twierdzą nawet, że co drugi skecz generuje kolejny wyraz w słowniku współczesnej polszczyzny.

Magicy dobrego humoru wymyślają nowe sceniczne postaci, obserwując uważnie ludzi i ich zachowania. Tną i łączą znane wszystkim związki frazeologiczne, cytaty z popkultury i obrazy, spotykane w telewizji.

Paranienormalni to grupa uznana na polskiej scenie kabaretowej. Najnowszy program „Szybcy i śmieszni” też nie zawiedzie. Dowiemy się m.in. jakimi prawami rządzi się telewizja, jak jeden krótki list polecony może zmienić życie całkiem normalnej rodziny i co wspólnego z trzodą chlewną może mieć psycholog sportowy.

O sobie piszą…

* Igor, Robert, Rafał od niedawna Michał – Kabaret Paranienormalni, powstał w 2004 roku w Jeleniej Górze, z woli niebios i determinacji Igora.

* Robert -najlepszy głos w kabarecie, najlepszy kolega w kabarecie, najsilniejszy człowiek w kabarecie ale nie był w wojsku

* Igor -kopalnia pomysłów i emocjonalny ekshibicjonista, wiecznie pobudzony, zwany Panem Mariolka

* Rafał – człowiek zagadka z wykształcenia instruktor teatralny z wyboru leń.

* Michał – aktor, reżyser kina akcji, miłośnik majonezu

* Nie uprawiamy satyry politycznej, natomiast bacznie obserwujemy przyrodę, zjawiska obyczajowe i społeczne, fenomeny popkultury.

* Przeglądy, konkursy, festiwale!

– Tam jesteśmy królami drugiego miejsca, np.: Paka – Kraków 2005 – II miejsce na WOSzu, Turniej Łgarzy – Bogatynia – II miejsce, Debiut (Polsat) – II miejsce (Igor).

– Grand Prix Festiwalu Dobrego Humoru Gdańsk 2005

– Tytuł Świra 2007

http://www.paranienormalni.com

http://www.facebook.com/pages/Paranienormalni-Profil-Oficjalny/153261018071491

Kabaret Skeczów Męczących powstał na początku roku 2003 w Kielcach. Do tej pory formacja stworzyła pięć autorskich programów, z których każdy był bardzo dobrze przyjmowany i wielokrotnie nagradzany.

Członkowie KSM na scenie charakteryzują się ogromną werwą i radością tworzenia, nie
stronią od improwizacji i zabawy z widzem. Ogólnopolską popularność przyniosły im takie
kabaretowe hity jak „Piosenka Trenera” – o korupcji w polskiej piłce, czy piosenka „Nasza Klasa”.
Już chyba każdy zna też ich skecze o Jacku Krzynówku i mało rozgarniętym ochroniarzu „Śrubie”.

Bardzo często są obecni w telewizyjnych realizacjach programów kabaretowych. KSM wywalczył ponad 50 nagród na wszelkich konkursach kabaretowych (m.in. PAKA, Lidzbark).

Skład

*Karol Golonka alias Golon (ur. 2 listopada 1981 roku w Kielcach) – założyciel, autor tekstów kabaretu, absolwent Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach, magister nauk politycznych. Od roku 2006 scenarzysta telewizyjnych programów rozrywkowych, reżyser felietonów telewizyjnych (Duże dzieci, Podróże z żartem, Mój pierwszy raz). Od września 2010 roku, wspólnie z Marcinem Szczurkiewiczem, prowadzi na antenie TVP2 teleturniej Kabaretożercy, żonaty, syn Maksymilian.

*Jarosław Sadza alias Jarek (ur. 23 kwietnia 1982 roku w Kielcach) – absolwent Politechniki Świętokrzyskiej, z wykształcenia magister inżynier zarządzania i inżynierii produkcji. Wcześniej związany z kieleckim kabaretem Im’potencjał. W programie Kabaretożercy jako reporter o pseudonimie Kłaku prowadzi kontrowersyjne wywiady z polskimi celebrytami.

*Marcin Szczurkiewicz alias Łajza (ur. 28 lipca 1981 roku w Kielcach) – założyciel kabaretu, absolwent Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Magister filologii angielskiej. Od roku 2006 scenarzysta telewizyjnych programów rozrywkowych, reżyser felietonów telewizyjnych (Duże dzieci, Podróże z żartem, Mój pierwszy raz). Od września 2010 roku, wspólnie z Karolem Golonką, prowadzi na antenie TVP2 teleturniej Kabaretożercy. Żonaty, syn Stanisław.

* Michał Tercz alias Michu (ur. 10 lipca 1981 roku w Kielcach) – absolwent filologii angielskiej.


NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

*wrzesień 2004 – Nagroda Publiczności na XXV Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry

*kwiecień 2006 – Wyróżnienie Jury za skecz Zabawa Cudzym Kosztem oraz Nagroda Publiczności na XXII PACE w Krakowie

*kwiecień 2006 Wyróżnienie Jury za skecz ‚Zabawa Cudzym Kosztem’ 22 PAKA i nagroda publiczności

*sierpień 2006 – I nagroda na XXVII Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry

*kwiecień 2007 – III nagroda oraz Nagroda Publiczności na XXIII PACE

*maj 2007 – II nagroda i Nagroda Publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A.

* luty 2010 – III nagroda oraz tytuł ‚Ściaka’ na IX Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej ‚DebeŚciak 2010

http://www.ksm.art.pl

http://www.facebook.com/pages/Kabaret-Skecz%C3%B3w-M%C4%99cz%C4%85cych/410036830693?sk=wall

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
8 lat temu

2w1 🙂 Moralny trochę już się przejadł, wszędzie go pełno. W Sandomierzu zapowiada się fajna impreza. Gdzie jest rozstawiona scena na tej hali? publiczność siedzi na widowni czy schodzi do parteru?

nienormalny
8 lat temu

Paranienormalni są zajebiści.

Mona Liza
8 lat temu

w życiu nie zapłacę 55 zł za to co mam za darmo w TV średnio raz w miesiącu !

nowa
8 lat temu

Mona Liza Bylas kiedys chociaz raz na takim kabaretonie? Wydaje mi sie ze nie bo ci kasy szkoda!!! Nigdy to co jest w teklewizji nie zastapi tego co jest w real.Tyle ludzi jezdzi na Opole , Sopot Koszalin i inne a placa znaznie wiecej i jak ty sadzisz widza to samo co w telewizji i i jakos nie szkoda. A w kolejce po taki bilet nie stoi sie godzine czy dwie a calym popoludniem i rankiem. Jak sie nie znasz na kabaretonach to nie komentuj!!!

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x