Allegro będzie szkolić Sandomierz z biznesu internetowego

Akademia Allegro, prospołeczny projekt popularnego portalu aukcyjnego, rozpoczął wizytę w regionie świętokrzyskim. Specjaliści od e-biznesu będą uczyć mieszkańców 8 miast tego regionu, jak osiągnąć sukces w branży e-commerce. Charakterystyczny Truck Allegro, symbol projektu, zagości w Sandomierzu już 12 marca. Projektowi patronuje Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Zapisów na poszczególne szkolenia można dokonywać na stronie organizatora – www.akademia.allegro.pl w dziale Oferta, Szkolenia Terenowe. Koszt dwudniowych zajęć to 60 zł.

Akademia Allegro prowadzi łącznie kilkanaście projektów edukacyjnych, m.in. darmowe warsztaty dla seniorów z obsługi Internetu, profilaktyczne spotkania w szkołach gimnazjalnych na temat zapobiegania wirtualnym zagrożeniom czy właśnie zajęcia dla początkujących przedsiębiorców i sprzedawców internetowych. Ten ostatni projekt funkcjonujący pod nazwą Akademia Biznesu Internetowego rozpocznie się w Sandomierzu już 12 marca.

– Chcemy mieć swój wkład w rozwój branży e-commerce w Polsce, stąd zamierzamy docierać do Polaków w sposób bezpośredni, nie tylko spotykając się z biznesmenami w dużych miastach. Sandomierz jest częścią większego projektu obejmującego również 7 innych miast powiatowych w regionie – mówi Justyna Gawrońska, koordynator Akademii Allegro.

W dotarciu do początkujących e-przedsiębiorców w całym województwie ma pomóc mobilne centrum szkoleń, którym jest ciężarówka Truck Allegro wyposażona w multimedialny sprzęt niezbędny podczas wykładów i warsztatów.

Wykładowcy Akademii Allegro poprowadzą zajęcia z tematyki biznesu internetowego skierowane do osób myślących o zarabianiu na sprzedaży w sieci lub już działających w branży. Akademia Allegro odwiedza w lutym i marcu również m.in.: Starachowice, Skarżysko-Kamienną, Ostrowiec Świętokrzyski czy Kielce. Patronat nad projektem edukacyjnym Akademii Allegro objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

DRUŻYNA SPECJALISTÓW Z E_COMMERCE

Kadra Akademii składa się z kilkunastu specjalistów w różnych branżach – począwszy od ekonomii, komunikacji, marketingu poprzez informatykę, grafikę i obróbkę zdjęć. Trenerzy już od kilku lat prowadzą szkolenia w poszczególnych programach, m.in. w Akademii Biznesu Internetowego przeznaczonej dla osób dopiero wdrażających się w mechanizmy e-biznesu. Zajęcia odbywają się właśnie w Trucku Allegro, gdzie jednocześnie może przebywać ok. 25 osób, którym udostępnia się własne laptopy.

SZANSA DLA MIESZKAŃCÓW MAŁYCH I ŚREDNICH MIAST

Obecnie Akademia Allegro obrała sobie za cel miasta powiatowe województwa świętokrzyskiego. Dzięki temu trenerzy chcą wykazać jedną z najważniejszych zalet branży e-commerce stanowiącą, że biznes internetowy nie zna jakichkolwiek granic – może być prowadzony z sukcesem zarówno w dużych, jak i średnich miastach Polski.

Szkolenia z dziedziny e-commerce, jakie przygotowano dla mieszkańców Sandomierza to kilkanaście godzin solidnej wiedzy i praktyki biznesu internetowego. Pierwsza część zajęć z trenerami Allegro będzie dotyczyć prowadzenia biznesu w sieci w oparciu o różne kanały sprzedaży, komunikacji z klientem internetowym czy układania polityki cenowej. Druga partia składać się będzie z warsztatów tworzenia skutecznych ofert sprzedaży. Uczestniczy dowiedzą się m.in. jak tworzyć zdjęcia do swojego sklepu internetowego, w jaki sposób budować własną markę i zaufanie klientów. Udział w dwudniowych szkoleniach nie jest całkowicie darmowy.

Zapisów na poszczególne szkolenia można dokonywać na stronie organizatora – www.akademia.allegro.pl w dziale Oferta, Szkolenia Terenowe. Koszt dwudniowych zajęć to 60 zł. Zajęcia w Sandomierzu odbędą się w Trucku Allegro, który zaparkuje na parkingu Kaufland, ul. Chwiałki. Na całość składają się dwa dni szkoleń i warsztatów: 12 marca oraz 22 marca.

*******************************

Akademia Allegro to edukacyjna jednostka powołana do życia przez lidera polskiej branży e-commerce, serwis allegro.pl. Organizacja zajmuje się aktywizacją polskiego rynku biznesu internetowego, wspieraniem początkujących e-sprzedawców oraz rozwojem przedsiębiorczości w regionach. Akademia Allegro realizuje cele społeczne i edukacyjne wdrażając własny program szkoleń i warsztatów skierowanych do internetowych sprzedawców, ale również seniorów, osób niepełnosprawnych czy szkół. Akademia jest również autorem bezpłatnych szkoleń on-line skierowanych do początkujących przedsiębiorców, które można wykonać za pośrednictwem strony internetowej www.akademia.allegro.pl.

foto&info: organizator

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content