Tylko 10 osób dostanie dotację na założenie firmy z PUP

Od 26 marca (poniedziałek) Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu rozpoczyna nabór wniosków o przyznanie bezrobotnemu środków na podjęcie działalności gospodarczej. Maksymalna kwota dotacji o jaką można się starać wynosi 20 tys. zł. Jak informuje PUP suma środków pozwoli na udzielenie pomocy ok. 10 osobom.

Przy przyznawaniu dotacji wprowadzono również spore ograniczenie wiekowe, w projekcie mogą wziąć udział osoby które nie ukończyły 35 roku życia z preferencją osób nieprzekraczających 30 roku życia.

***********

Zgodnie z założeniami projektu mogą w nim uczestniczyć osoby bezrobotne zamieszkałe na terenie Miasta Tarnobrzeg oraz Powiatu Tarnobrzeskiego, które:

– nie ukończyły 35 roku życia z preferencją osób nieprzekraczających 30 roku życia,

– spełniają warunki określone w „Regulaminie przyznawania bezrobotnym przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu środków na podjęcie działalności gospodarczej”,

– nie korzystały z żadnego rodzaju wsparcia w ramach projektu „Więcej szans w powiecie tarnobrzeskim” w latach 2008-2011.

Maksymalna kwota o jaką może wnioskować osoba bezrobotna to 20. 000 zł. Posiadana wielkość środków finansowych projektu pozwoli na udzielenie ok. 10 dotacji.

Nabór kompletnych wniosków wraz z załącznikami rozpocznie się od dnia 26 marca 2012r. w pokoju 403 (IV piętro wieżowiec) w godzinach od 8:00do 15:00.
Termin zakończenia naboru uzależniony będzie od liczby złożonych wniosków oraz wielkości środków finansowych przeznaczonych na ten cel i zostanie podany do wiadomości na stronie internetowej Urzędu.

Formularz wniosków oraz pliki do pobrania dostępne tutaj

źródło: PUP Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub
6 lat temu

Jakiś czas temu czytałem o klastrach biznesowych, które niezwykle pomagają w działaniach. Promowanie idei tworzenia powiązań kooperacyjnych opartych na współpracy, a nie na konkurencji 🙂 „Proinnowacyjny Klaster Biznesu jest instytucją opartą na transferze wiedzy i doświadczenia, która wypracowywać będzie innowacyjne rozwiązania organizacyjne i technologiczne w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem zmierzające do optymalizacji procesów biznesowych zarówno członków klastra, jak i podmiotów zewnętrznych” ciekawe..

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content