Młodzi Siarkowcy trenowali jak na Zachodzie (fotoreportaż oraz video HD)

Pokaz szkolenia metodą  Coever Coaching odbył się wczoraj w tarnobrzeskiej szkole nr10. Udział w nim wzięli chłopcy trenujący w drużynie KS Siarki Tarnobrzeg(rocznik 99).

Coerver Coaching jest skoncentrowany na rozwoju indywidualnych umiejętności zawodników oraz gier w małych grupach (tzw. small-group play), szczególnie podczas pierwszych lat nauki gry w piłkę nożną. Program bazuje na założeniu, że gra zespołowa składa się z ciągu interakcji pomiędzy dwoma, trzema lub czterema zawodnikami w różnych częściach boiska. W powiązaniu ze sobą tworzą one grę całego zespołu.

Coerver Coaching bazuje na fundamentalnym przekonaniu, że jakikolwiek system gry czy jakakolwiek drużyna jest tak dobra jak indywidualności, które ją tworzą. Sednem metody Coerver Coaching jest mistrzowskie panowanie nad piłką (Ball Mastery). Wszystkie inne aspekty gry, od przyjęcia i podania piłki aż po grę zespołową, zależą od tego podstawowego elementu.

Obecny trening młodych piłkarzy Siarki ma zostać wzbogacony o model Team Training Coerver Coaching stosowany w najlepszych klubach Europy. Team Training jest specjalistycznym programem treningu piłkarskiego, kierowanego do zawodników na co dzień trenujących w klubach piłkarskich. Już wkrótce zostanie włączony do treningu młodych piłkarzy Siarki. Program przygotowany przez centralę Coerver Coaching opiera się w dużej mierze na kształtowaniu umiejętności technicznych oraz mistrzowskim panowaniu nad piłką.

Zobacz video z pokazowego treningu Coever Coaching oraz krótką rozmowę z Mariuszem Paszkowskim, Master Coach Coerver Coaching Polska.

info: www.coerver.pl

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski


Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content