Tarnobrzeg ratuje życie chorym na białaczkę (fotoreportaż oraz video)

W ramach akcji „I Ty możesz uratować komuś życie” w tarnobrzeskich szkołach ponadgimnazjalnych zorganizowano spotkania, podczas których do podzielenia się szpikiem kostnym, uczniów zachęcali m.in. członkowie Fundacji Urszuli Jaworskiej.

Zazwyczaj akcja poszukiwania dawców szpiku prowadzona jest pod konkretna osobę, w miejscowości czy środowisku z którego się wywodzi. Akcja przeprowadzona w tarnobrzeskich szkołach to pierwsza tego typu inicjatywa, skierowana do tak młodych ludzi w jednym mieście. Jednym z jej głównych współorganizatorów i koordynatorem jest Piotr Błaszkiewicz prezes  koła PBS-u (Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową ) w Rzeszowie z żoną Celiną ( która choruje od 12 lat na białaczkę).

W spotkaniach z młodzieżą uczestniczył również dr Marek Dudziński, hematolog z rzeszowskiego szpitala specjalistycznego.

Zwieńczeniem akcji będzie pobieranie próbek krwi od tarnobrzeskiej młodzieży 30 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, w godz.10-16.

Fotoreportaż oraz video ze spotkania zorganizowanego w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski


Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kaśka
9 lat temu

Zdjęcie 31: gwiazda Impervious prywatnie?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content