Koncert zespołu Totentanz w Tarnobrzegu (fotoreportaż oraz video HD)

Koncert tarnowskiej formacji Totentanz odbył się w sobotę 17 marca w tarnobrzeskim pubie Końca nie Widać. Jako support wystąpił zespół Jackknife ze Stalowej Woli. Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie mRock.

TOTENTANZ swoim debiutem w 2007 roku uplasował się w czołówce polskich wykonawców rockowych. I od tego czasu ani przez chwilę nie zwalnia tempa!

Ten energetyczny kwartet przyznaje się do inspiracji szeroką gamą różnorodnych wykonawców (głównie zagranicznych) – od spokojnych klimatów Jamesa Blunta, przez Foo Fighters, po drapieżniejsze klimaty. TOTENTANZ porusza się w rejonach niepokojących, a zarazem przyziemnych – krytykując i piętnując trudną rzeczywistość, odsłaniając równocześnie pogodniejsze strony życia.

Dorobek TOTENTANZ to dwie płyty: NIEBÓL i ZIMNY DOM – bardzo wysoko oceniane przez odbiorców i krytykę (Płyta Rocku w Antyradio, Debiut Roku – Metal Hammer, pierwsza dziesiątka na radiowej liście Trójki) oraz LIVE! – doskonały, wydany na DVD koncert, na którym zespół zaprezentował swoje przeboje z towarzyszeniem orkiestry kameralnej.

Rok 2009 TOTENTANZ rozpoczął zaznaczając swoją obecność na kilkunastu listach przebojów utworami z płyty ZIMNY DOM. Tytułowy utwór z tego krążka bardzo szybko znalazł się w czołówce listy przebojów radiowej Trójki, która zaprosiła TOTENTANZ do zagrania koncertu w studio im. Agnieszki Osieckiej. Wydarzenie to spotkało się z ogromnym entuzjazmem ze strony publiczności i krytyków. Zespół gościł też w programie Minimax, prowadzonym przez radiową legendę – Piotra Kaczkowskiego. TOTENTANZ został doceniony przez publiczność i organizatorów festiwalu w Węgorzewie oraz wielu tegorocznych festiwali studenckich, na które był zapraszany jako główna atrakcja imprezy.

Zespół tworzą: Rafał Huszno – śpiew, gitary, Sebastian Mnich – perkusja, Erik Bobella – bas, Damian Gwizd– gitary.

video: Piotr Morawski

foto: Konrad Pera

foto: Agnieszka Nycz


Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
xof
9 lat temu

Super koncert !!!

sm
9 lat temu

right!

Piotr
9 lat temu

Koncert super!!!

Ps. Do opisu dorzuciłbym jeszcze trzecią płytę „Inni” wydaną 11 kwietnia 2011 r. nakładem wydawnictwa Mystic Production.

Malyboss
9 lat temu

… zdjęcie nr 44 – czy to czasem nie ten słynny Miru, alias Magnus Wampyr Daoloth ?? – ogarnął wzrokiem cały klub, rzucił okiem na ustawienia, i już wszystko wie 🙂 A koncert super, dobra sztuka była. Totentanz – fajna kapela, dobre rockowe, melodyjne granie, oryginalnością nie porywają, ale nie o to tu chodzi… Jackknife jako support – bardzo przyzwoicie.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content