Kradli na torach i na cmentarzu

Osiem osób podejrzanych o kradzieże i i paserstwo stalowych akcesoriów kolejowych oraz metalowych przęseł ogrodzenia cmentarza zostało zatrzymanych przez policję. Złodzieje swój łup upłynniali w punktach skupu złomu za niewielkie pieniądze. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Pierwsze sygnały o kradzieżach, funkcjonariusze otrzymali na początku lutego br. Najpierw z nieczynnego szlaku kolejowego Olendry – Grębów, w miejscowości Żupawa z torów zginęły śruby stopowe oraz stalowe nakrętki. Kilka dni później podobną kradzież funkcjonariusze odnotowali na szlaku kolejowym Sandomierz – Sobów. Wartość skradzionego mienia szacowana jest na kwotę ponad 4 tysięcy złotych.

Sprawcami kradzieży okazali się mieszkańcy osiedla Sobów i okolic. Podejrzani mężczyźni mają od 18 do 23 lat. Na swoim koncie sprawcy mają też kradzież 55 sztuk metalowych przęseł, które stanowiły ogrodzenie cmentarza komunalnego w Sobowie. Złodzieje, brzeszczotem odcięli przęsła i wywieźli je do punktu skupu złomu. Tam sprzedali je za niewielką sumę.

źródło: Policja


Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content