Łukasz Baniak z Gimnazjum nr1 laureatem Olimpady Matematycznej

Uczeń Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu Łukasz Baniak laureatem Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów w Warszawie.

17.03.2012 w Warszawie odbył się finał Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, w którym wzięło udział 214 uczniów z całej Polski. Zmagania odbyły się w Centrum Konferencyjno-Kongresowym przy ulicy Bobrowieckiej w Warszawie.
W tym doborowym gronie znalazł się uczeń Gimnazjum nr 1 Łukasz Baniak z kl. III b. Reprezentował Tarnobrzeg i region (oprócz niego z Podkarpacia było tylko dwóch rzeszowskich gimnazjalistów).

Dumna ze swego ucznia może być pani Anna Kwiecień, która uczy naszego laureata matematyki i przygotowywała go do konkursu.
Była to już siódma edycja tego konkursu, w którym nasza szkoła wystartowała po raz pierwszy odnotowując od razu olbrzymi sukces, gdyż Łukasz Baniak znalazł się w gronie laureatów olimpiady.

Każdy uczestnik zmagań konkursowych miał do rozwiązania 5 zadań na dowodzenie, czyli o bardzo dużej skali trudności (można je znaleźć na stronie www.omg.edu.pl ). W opinii uczniów zadania były trudniejsze w porównaniu do zadań z drugiego etapu tej olimpiady. Organizatorzy olimpiady zadbali o jej uczestników zapewniając im gorący posiłek dla podtrzymania dobrej formy. Każdy uczeń otrzymał na pamiątkę okolicznościową koszulkę.
W trakcie zmagań konkursowych organizator dla nauczycieli matematyki zorganizował seminarium z cyklu „Poznajemy Olimpiadę Matematyczną Gimnazjalistów”.

Po zakończeniu olimpiady wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na omówienie zadań. Uczniowie mogli przedstawić własne sposoby rozwiązania zadań konkursowych. W trakcie tego spotkania Łukasz Baniak zaprezentował wszystkim zebranym własne rozwiązanie zadania numer jeden z tej olimpiady, za co został nagrodzony brawami, gdyż rozwiązanie zadania zaproponowane przez niego było doskonałym zapisem matematycznym.

Gratulujemy Łukaszowi tak wielkiego sukcesu i życzymy następnych!

info&foto: Dorota Ziętek

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x