01.04 IV Niedziela Palmowa dla Bliźniego – możesz pomóc chorym dzieciom

Już po raz czwarty Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie wraz z Przyjaciółmi zaprasza do wzięcia udziału w uroczystej „Niedzieli Palmowej dla Bliźniego”. To jedno z najważniejszych, najbardziej kolorowych świąt w Roku Liturgicznym.

Przejazd Kapłana na osiołku, stylizowany orszak, tysiące ludzi z barwnymi palmami, stragany, atrakcje dla dzieci i dorosłych to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowaliśmy dla mieszkańców naszego miasta.

Niewątpliwym i bardzo ważnym Tego dnia będzie, zorganizowane z rozmachem Misterium Paschalne w którym weźmie udział ponad 110 aktorów – amatorów.

Jak co roku podczas tej uroczystej Niedzieli będziemy zbierać pieniądze dla trójki chorych dzieci 5,5 miesięcznej Leny Kucwaj, 13 letniej Patrycji Mazur, 10 letniego Jędrzeja Fietko. Ich rodzinna sytuacja materialna nie zawsze pozwala na finansowanie leczenia.
Nigdy nie zawiedliśmy się na życzliwości osób i firm włączających się w organizację tej charytatywnej akcji.

Jeżeli zechcieliby Państwo nas wesprzeć podajemy nr konta:

97 1090 2750 0000 0001 1858 7127 z dopiskiem „Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Niedziela Palmowa dla Bliźniego”.

Liczymy na Państwa obecność 1 kwietnia i mamy nadzieję, że wspólnie udowodnimy jak Wielkie mamy serca dla naszych bliźnich w potrzebie.

Planowany program uroczystości:

8.00 – rozpoczęcie kwesty przed kościołem na rzecz chorych dzieci

9.00 – 12.30 – kiermasz świąteczny z udziałem Placówek Oświatowych działających na terenie miasta

12.30 – Przygotowanie do uroczystego orszaku

12.45 – Uroczysta procesja wjazdu kapłana na osiołku do świątyni wraz z dziećmi z palmami

13.00 – Msza święta

14.15 – 16.00 – koncert zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego „Siostry Jeremiasza”

17.30 – Przedstawienie Męki Pańskiej przez 110 aktorów z tarnobrzeskich parafii

18.30 – zakończenie uroczystości „Niedzieli Palmowej dla Bliźniego”

Podczas całej uroczystości „Niedzieli Palmowej dla Bliźniego” będzie odbywała się zbiórka do puszek na rzecz chorych dzieci. Przez cały czas trwania naszego przedsięwzięcia zapraszamy na pyszne potrawy z grilla oraz loterię fantową z atrakcyjnymi nagrodami.

Z poważaniem

Ks. Mirosław Martyna

**********

LENKA: Jesteśmy rodzicami 5,5 miesięcznej Leny, która jest wcześniakiem z rozczepem kręgosłupa, podejrzeniem wodogłowia i pęcherzem neurogennym – jest cewnikowana co 3 godziny.

Obecnie trwają konsultacje czy wymaga wstawienia zastawki komorowo – otrzewnowej.
U naszej córeczki ruch nóżek został zachowany i dzięki temu jest szansa, aby Lenka w przyszłości chodziła.

Na dzień dzisiejszy jest pod opieka specjalistów: neurochirurga, neurologa, neonatologa, urologa, nefrologa i neurologopedy, a także jest poddawana rehabilitacji trzy razy w tygodniu.
Lenka rośnie a wraz z nią potrzeba zwiększenia rehabilitacji. Zwracamy się do państwa z prośbą o wsparcie finansowe.

Aby Lenka w przyszłości mogła chodzić rehabilitacja musi być prowadzona w sposób ciągły. NFZ nie zapewnia częstotliwości dostępu do specjalistów i ilości rehabilitacji niezbędnej aby lenka w przyszłości miała szanse chodzić.
Większość kosztów musimy pokrywać sami.
Zaprzestanie ćwiczeń i rehabilitacji może zaprzepaścić naszą szansę.
Nasza córeczka od urodzenia była już 5 razy na długich pobytach w szpitalu.
Jeszcze raz zwracamy się z prośbą o wsparcie.

PATRYCJA: Urodzona 31.05.1999 r w Nowej Dębie z rozpoznaniem Zespół Edwardsa z wadą wrodzoną pod postacią ubytku przegrody międzykomorowej, z rozszczepieniem podniebienia z padaczką i stwierdzonym później wyraźnym opóźnieniem rozwojem psychoruchowym. Orzeczenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej stwierdza upośledzenie umysłowe stopnia głębokiego. Patrycja jest dzieckiem leżącym, położona na boku nie potrafi się przewrócić na plecy. Nie podnosi się , nie siedzi samodzielnie. Je potrawy miksowane, karmiona jest łyżką w pozycji siedzącej podpartej. Ubierana jest w pozycji leżącej. Objęta jest zajęciami rewalidacyjno-wychowawczymi indywidualnymi prowadzonymi przez ZSS w Tarnobrzegu. Podczas terapii stosowane są metody aktywności skierowane na świadomość ciała, kontakt i komunikację.

JĘDRZEJ: Jesteśmy rodzicami Jędrzeja- chłopca, który urodził się w 2002r. z przepukliną oponowo-rdzeniową. Następstwem tej wady są: niedowład kończyn dolnych, wodogłowie, padaczka, pęcherz neurogenny i skrzywienie kręgosłupa. Do dnia dzisiejszego Jędrzej przeszedł 20 zabiegów operacyjnych.

Obecny stan Jędrzeja wymaga wielospecjalistycznej opieki lekarskiej oraz codziennej rehabilitacji, jest pod stałą kontrolą neurochirurga, neurologa, ortopedy, okulisty, nefrologa. Wiąże się to z częstymi wyjazdami do Łodzi, Krakowa, Buska. Jędrzej porusza się na wózku, wymaga stałej intensywnej rehabilitacji, która pomaga mu harmonijnie się rozwijać i pokonywać bariery własnego ciała. Pomaga pokonać lęki, przełamać nieśmiałość, uwierzyć we własne siły.

Na turnusach rehabilitacyjnych Jędrzej zdobywa nowe umiejętności, tam staje się mimo ograniczeń własnego ciała bardziej sprawny i samodzielny.
Koszt turnusu 2-tygodniowego, w zależności od ośrodka, wynosi od 4 000 do 5 000 zł. Ważne jest, aby w turnusach brać udział regularnie, to utrwala pozytywne efekty ćwiczeń. Stymuluje rozwój psycho-ruchowy.

Zakup sprzętu ortopedycznego, rehabilitacyjnego czy przystosowania mieszkania do potrzeb Jędrzeja to kolejne poważne koszta, które jesteśmy zmuszeni ponosić.
Jędrzej, pierwszoklasista, najbardziej cieszy się, kiedy ktoś okaże mu zainteresowanie, poświęci odrobinę czasu i uwagi. Łatwo jest zobaczyć uśmiech na buzi Jędrzeja bo lubi się śmiać, jest otwarty, radosny.
Gdyby nie pomoc ludzi wrażliwych nie moglibyśmy zapewnić Jędrzejowi koniecznego minimum w zaopatrzenie ortopedyczne czy odpowiedniej rehabilitacji.

foto&info: organizatorzy oraz rodzice dzieci


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content