Pucharowe zmagania modelarzy w klasie F1N (fotoreportaż oraz video HD)

Finał Ogólnopolskich Zawodów Modeli Szybowców Halowych w klasie F1N rozegrany został w niedzielę 25 marca w tarnobrzeskiej hali MOSiR. Na starcie zameldowało się ponad osiemdziesięciu uczestników z różnych zakątków Polski.

Zawody w Tarnobrzegu były podsumowaniem tegorocznych pucharowych zmagań modelarzy. Rozegrane po raz pierwszy w Tarnobrzegu wyłoniły najlepszych polskich zawodników w klasie F1N, czyli popularnych rzutków. Modele szybowców wyrzucane są z ręki, sam zawodnik musi pozostawać na ziemi ale dopuszczalny jest wyskok. Model powinien dolecieć aż pod sufit. Liczy się czas opadania modelu. Chodzi o to, żeby lot był jak najdłuższy.

Zawody rozegrano w kategoriach: młodzików (dziewczęta) urodzone w 1998 i później, młodzików (chłopcy) urodzeni w 1998 i później, juniorów (dziewczęta) urodzone w latach 1994 do 1997r., juniorów (chłopcy) urodzeni w latach 1994 do 1997r.,
seniorów urodzeni w 1993r. i wcześniej.

Tarnobrzescy zawodnicy w tym roku okazali się bardzo gościnni, oddając miejsca na podium. Ale tak to już jest w sporcie, że miejsc na podium jest tylko trzy i ktoś musi się znaleźć poza. Tak też w konkurencji młodziczek bardzo dobre czwarte miejsce wywalczyła Małgorzata Wojtaszek, a w juniorach Eryk Trela – oboje z Tarnobrzega.

Pozostali nasi zawodnicy: młodziczki 8 Paulina Doczekalska, 10 Maria Wojtaszek, młodzik chłopcy: 12 Bobula Augustyn, 15 Mateusz Doczekalski, 22 Michał Kotajny, juniorzy: 6 Patryk Stępień, 7 Piotr Jońca, 8 Michał Wojtaszek.

W klasyfikacji Generalnej Pucharu Polski najwyżej uplasował się Eryk Trela zdobywając 5 miejsce, Piotr Jońca 9 m, Małgosia Wojtaszek 11 miejsce, Bobula Augustyn 13 m.

Organizatorami zawodów byli: Aeroklub Stalowowolski, Klub Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego przy Środowiskowym Domu Kultury Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Tarnobrzegu i Spółdzielni Mieszkaniowej „SIARKOWIEC”,
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu .

info: MOSiR Tarnobrzeg, własne

foto&video: Agnieszka Nycz


Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content