17.04 (wtorek) Przegląd filmów Stanisława Szwarc-Bronikowskiego w Sandomierzu

Przegląd archiwalnych filmów dokumentalnych o tematyce archeologicznej, etnograficznej, przyrodniczej, religioznawczej, zrealizowanych przez Stanisława Szwarc-Bronikowskiego rozpocznie się 17 kwietnia o godz. 9.00, w sandomierskim Zamku.

Stanisław Szwarc Bronikowski – wybitny dziennikarz, od urodzenia silnie związany z Sandomierszczyzną, wieloletni redaktora TVP, podróżnik, filmowiec, autor książek i albumów, członek prestiżowych organizacji krajowych i międzynarodowych, laureat licznych nagród i wyróżnień.

Materiały filmowe relacjonują wizyty polskich dziennikarzy w wioskach rdzennych mieszkańców Papui Nowej Gwinei, Indii, Peru. Dokumentują ich życie codzienne, archaiczne wierzenia, zwyczaje i obrzędy plemienne, które z perspektywy minionych kilkudziesięciu lat niestety nie przetrwały próby czasu.

Poszukiwaniu dzikich plemion towarzyszy reporterska wędrówka śladami preinkaskich kultur tj.: Sechin, Chavin, Mochica, Chimu, Paracas i Nazca. Wszechobecnym motywem w prezentowanych filmach jest miejscowa przyroda, bogactwo występującej fauny i flory.

Przegląd poprowadzi Jarosław Kret – znany dziennikarz telewizyjny, fotoreporter, prezenter pogody w TVP 1, reżyser filmów dokumentalnych o tematyce „światopoznawczej”, autor książek i albumów fotograficznych.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content