Powiat tarnobrzeski idzie w kierunku promocji turystyki

Starosta Tarnobrzeski Krzysztof Pitra chce prezentować walory turystyczne regionu tarnobrzeskiego – Mamy czym się chwalić- zapewnia.

”Mały Wawel” w Baranowie Sandomierskim, planowana budowa stoku narciarskiego, ornitologiczny raj w Budzie Stalowskiej, stawy w Grębowie, obiekty historyczne w Gorzycach i nowodębskie rajdy czy kultura lasowiacka to tylko nieliczne atuty powiatu tarnobrzeskiego.

– W promieniu 20 kilometrów będziemy mieć do dyspozycji możliwość aktywnego wypoczynku na stokach narciarskich, ścieżkach rowerowych oraz możliwość uprawiania sportów ekstremalnych jak nurkowanie w Jeziorze Tarnobrzeskim czy uczestnictwo w licznych rajdach organizowanych na nowodębskim poligonie i jego okolicach – mówi Krzysztof Pitra.

– Jednocześnie dla osób poszukujących spokoju i wytchnienia adresowana będzie oferta agroturystyczna, ścieżki nordic walking, leśne piesze trasy edukacyjne oraz świetna atmosfera baranowskiego zamku – dodaje.

Starosta zmierza do tego aby we współpracy z włodarzami gmin powiatu i miasta Tarnobrzeg ustanowić przyszły rok rokiem turystyki w celu skoordynowania i intensyfikacji działań promocyjnych poszczególnych jednostek

Jedną z dróg ku temu ma być udział starosty Krzysztofa Pitry w projekcie realizowanym przez Stowarzyszenia „Lasowiacka Grupa Działania”, Stowarzyszenia „Region Sanu i Trzebośnicy” i lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, którego celem jest wzrost atrakcyjności obszaru działania tych grup poprzez utworzenie EKOMUZEUM jako formy eksponowania walorów dziedzictwa kulturowego, historycznego i przyrodniczego.

W ramach projektu może powstać 22 trasy turystyczne, questy, gry terenowe i inne podobne trasy turystyki zrównoważonej. Ponadto zakłada się przygotowanie 4250 map turystycznych, 4900 sztuk informatorów turystycznych, 29 400 publikacji prezentujących powstałe trasy a także 41 tablic informacyjnych z mapami obszaru zawierającymi wytyczone szlaki i zinwentaryzowane zasoby. W ramach promocji aktywnego wypoczynku planuje się oznaczenie 160 km szlaków rowerowych wraz z wybudowaniem 9 wiat postojowych.

Ponadto całość zostanie szczegółowo udokumentowana i przedstawiona w specjalnym serwisie internetowym z którego będzie można pobrać wszystkie niezbędne informacje.

Udział we wspólnym projekcie ze stowarzyszeniami spoza powiatu tarnobrzeskiego byłby jednym z elementów całej kampanii.

– Całość powinna być związana regionalną imprezą lub wydarzeniem, o charakterze ogólnopolskim która stałaby się punktem spajającym nasze działania i miejscem do prezentowania naszych atutów – podsumowuje starosta. Jednak w tym momencie jest za wcześnie by mówić o szczegółach. Niebawem ruszą konsultacje z władzami regionu co do planów promocji ziemi tarnobrzeskiej.

foto&info: Marek Ostapko

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wacek
10 lat temu

”Mały Wawel” w Baranowie Sandomierskim, planowana budowa stoku narciarskiego, ornitologiczny raj w Budzie Stalowskiej, stawy w Grębowie, obiekty historyczne w Gorzycach i nowodębskie rajdy czy kultura lasowiacka to tylko nieliczne atuty powiatu tarnobrzeskiego.”

No niewątpliwie są to przednie atuty turystyczne, ąz dziwne, że nie przyciągają tabunów turystów chcących podziwiać coś tak rzadkiego, atrakcyjnego i pięknego w skali kraju jak stawy w Grębowie albo zabytki w Gorzycach(?).

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content