Ukrainka ukrywała ponad 630 paczek papierosów i 8 litrów spirytusu

Ponad 630 paczek papierosów i 8 litrów spirytusu zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Kwota uszczuplenia podatkowego wynosi 8 550 złotych. 52-letnia obywatelka Ukrainy, która ukrywała nielegalny towar, poniesie odpowiedzialność karno-skarbową.

W piątek, kilka minut po godzinie 6, policjanci zwrócili uwagę na stojącą na przystanku autobusowym kobietę z dużym bagażem. Kobieta zachowywała się niespokojnie, co kilka chwil podnosiła bagaż, który sprawiał jej trudność z uwagi na ciężar.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić zawartość torby. Podczas podjętych czynności ustalili, że 52-letnia obywatelka Ukrainy w bagażu ukryła papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci odwiedzili mieszkanie kobiety. W trakcie jego przeszukania ujawnili dalsze papierosy przywiezione z zagranicy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 636 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i 8 litrów spirytusu.

Kobieta poniesie odpowiedzialność karno-skarbową, grozi jej kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Malyboss
9 lat temu

Jak widać, władza za pomocą swoich siepaczy pilnie strzeże swoich interesów… Nie kradnij, politycy nie lubią konkurencji, heh 🙂

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content