Cezary Kucharski Honorowym Obywatelem Tarnobrzega?

Na najbliższej sesji Radni będą głosować nad przyznaniem Cezaremu Kucharskiemu tytułu Honorowego Obywatela Tarnobrzega. Wniosek o nadanie tego zaszczytnego tytułu byłemu piłkarzowi m. in. Siarki i Legii złożył Prezydent Norbert Mastalerz.

– Czarek Kucharski jest zasłużonym piłkarzem Siarki. Kiedy był u nas na otwarciu nowej trybuny stadionu i podsumowaniu Letniej Akademii Piłkarskiej, młodzi piłkarze byli zapatrzeni w niego i każdy chciał uścisnąć mu dłoń. Dlatego takich ludzi warto wspierać i nagradzać – mówi Prezydent Mastalerz.

Cezary Kucharski urodził 17.02.1972 w Łukowie na Lubelszczyźnie. Od najmłodszych lat widać było jego wielkie zamiłowanie do piłki nożnej. Każdą wolną chwilę spędzał na boisku, nie opuszczając ani jednego treningu, nawet będąc przeziębionym. Zawodową karierę piłkarską rozpoczął w wieku 17 lat, w 1989 w Orlętach Łuków.

Już po roku jego talent i ciężką pracę dostrzegł ówczesny trener Siarki Tarnobrzeg – Janusz Gałek, który ściągnął bardzo dobrze zapowiadającego się napastnika do swojej drużyny, która występowała wówczas w II lidze.

To właśnie z Kucharskim w składzie Siarka wywalczyła awans do I ligi w sezonie 92/93 i utrzymała się w niej przez kolejny.

Cezary Kucharski zadebiutował w Siarce 8 sierpnia 1990 roku w meczu z Odrą Wodzisław. Siarkowcy wygrali to spotkaniu 4:0. W żółto-zielono-czarnych barwach rozegrał 102 mecze zdobywając 28 goli. Był najskuteczniejszym piłkarzem Siarki na pierwszoligowych boiskach zdobywając 20 goli. Uznany został także za najskuteczniejszego piłkarza Siarki w sezonach 1992/93 i 93/94, mimo że w tym drugim grał tylko jesienią.

W 1994 roku Kucharski został wytransferowany do szwajcarskiego FC Aarau. Później grał między innymi w Stomilu Olsztyn, Legii Warszawa i Sportingu Gijon. W latach 1996–2002 siedemnastokrotnie wystąpił w reprezentacji narodowej Polski. W 2006 roku, w wieku 34 lat, zakończył karierę sportową i założył agencję doradztwa sportowego, która wspiera talenty sportowe.

Cezary Kucharski od zawsze podkreśla swój związek nie tylko z Siarką Tarnobrzeg, ale i samym miastem. Często odwiedza tu swoich znajomych i rodzinę. W ubiegłym roku patronował Letniej Akademii Piłkarskiej prowadzonej przez Klub Sportowy Siarka, podczas której młodzi miłośnicy piłki nożnej mogli doskonalić swoje umiejętności. Poprzez swoją pasję do piłki nożnej chce zachęcić młode pokolenie do aktywności. Dla najmłodszych piłkarzy jest niekwestionowanym autorytetem.

Cezary Kucharski zawsze był otwarty na problemy innych. Jest też osobą skromną, która na pierwszym miejscu stawia pomoc innym. Dlatego też niewiele osób wie, że Cezary Kucharski zaangażowany był w udzielanie pomocy osobom poszkodowanym przez powódź, jaka w 2010 roku nawiedziła Tarnobrzeg. Chętnie także angażuje się w działalność społeczną i różnego rodzaju akcje.

W ostatnich wyborach parlamentarnych mieszkańcy Lubelszczyzny obdarzyli go zaufaniem i wybrali na swojego reprezentanta w Sejmie RP.

Źródło: UM i Sławomir Strzałka – Miejska Telewizja Tarnobrzeg

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
siarkoholik
9 lat temu

propozycja pod publike-podobnie jak z ulica Galka. Ale mimo niecheci do prezydenta dobry pomysl

Tarnobrzeżanin
9 lat temu

Czarek jako poseł zrzekł się sejmowej pensji ok 10 tys miesięcznie i pracuje mozna powiedzieć społecznie.

ZgadnijKto
9 lat temu

Tak i opuścił najwięcej posiedzeń, co dobitnie świadczy jakim patentowanym leniem jest. Prezydent to już nie ma się czym zająć widać.

Malanowski
9 lat temu

na honorowego obywatela miasta zgłaszam producentkę filmową z Dębicy Teresę Orlowsky motywując ten wybór ogromną popularnością jej filmów wśród rodaków. Uważam też, że mogła by zostać radną miasta Tarnobrzeg wpisując się pozytywnie do zmniejszenia niżu demograficznego. Doskonale sprawdziła się jej koleżanka z branży, która była deputowaną w włoskim parlamencie więc na pewno miasto Tarnobrzeg by skorzystało mając w szeregach taką obywatelkę.

wacek
9 lat temu

Masztalerzu ty się lepiej zajmij tym żeby komary nie gryzły mniew d…psko jak rok temu i pomyśl nad dobrą firmą odkomarzającą, zamiast zajmować się pierdołami pod publiczke.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content