Promowali ideę Europa – FELS w regionie (zdjęcia)

W dniach od 1 do 3 kwietnia 2012 r. gościliśmy w naszym regionie Panią dr Magdalenę Baur – przewodniczącą organizacji Europa-FELS, oraz jej męża Pana Norberta Baur – dyrektora naczelnego Deutschhaus–Gymnasium w Würzburgu, którzy rozpoczęli swoją kolejną podróż do Polski w celu promowania idei związanej z działalnością organizacji Europa-FELS w naszym regionie.

Europa-FELS praktykuje współpracę europejską w zakresie szkolnictwa i edukacji. Zakres jej działalności obejmuje m.in. współpracę z narodowymi i międzynarodowymi instytucjami kształcenia , planowanie, organizację i przeprowadzanie międzynarodowych seminariów oraz planowanie, organizację i przeprowadzanie wewnątrzszkolnych i regionalnych kursów doskonalenia nauczycieli.


WIZYTA W SANDOMIERZU

W poniedziałek, 2 kwietnia 2012 r. w Sandomierzu w Sali Rycerskiej Zamku Kazimierzowskiego o godz. 10:00 odbył się wykład z udziałem Państwa Baur dla nauczycieli-germanistów z naszego regionu. Na powitanie naszych zacnych Gości z Niemiec, a także dla wszystkich uczestników spotkania zaśpiewał chór szkolny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu- „Rolnika”, który doskonale wykonał Mazurka Dąbrowskiego, a także hymny Niemiec i Unii Europejskiej.

Chórem opiekuje się maestro, Pan Wiesław Woźniak.Jednym z polskich nauczycieli, który zawiązał współpracę z Panią dr Magdaleną Baur jest Pan Andrzej Piwowarczyk, mieszkaniec Tarnobrzega oraz wykładowca języka niemieckiego w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Sandomierzu, który z rąk Pani dr Baur podczas wykładu otrzymał certyfikat potwierdzający przyjęcie jego osoby do grona Rady Kompetentnych organizacji Europa-FELS. Pan Andrzej Piwowarczyk jest 5-tą osobą z Polski i pierwszą z naszego regionu, która dostąpiła tak wielkiego zaszczytu.


ODWIEDZINY W TARNOBRZESKICH SZKOŁACH

We wtorek, 3 kwietnia 2012 r., Państwo Baur byli gośćmi w LO im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Gości z Niemiec w murach szkoły z ponad 100-letnią tradycją powitał jej dyrektor, Pan mgr Tomasz Stróż, a nieco później byli oni także gośćmi Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Jachowicza, gdzie zwiedzili szkołę oraz jej szczególne miejsce-Izbę Regionalną.

Na pamiątkę swojej wizyty w Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu Państwo Baur otrzymali miniaturowy wóz konny wraz z przepięknie wykonanymi przez uczniów wielkanocnymi pisankami. Ten prezent tak się spodobał Państwu Baur, że stwierdzili, że postawią go na swoim wielkanocnym stole, aby przypominał im o ich pobycie w Sandomierzu i Tarnobrzegu. Właśnie podróż do naszego regionu ocenili Państwo Baur jako najpiękniejszą ze wszystkich swoich podróży do Polski.


POŻEGNALNY OBIAD

Na wspólnym obiedzie pożegnalnym w restauracji „Kaprys” w Tarnobrzegu radny miasta Tarnobrzega Pan Tadeusz Sęk przekazał od Prezydenta Tarnobrzega, Pana Norberta Mastalerza, niezwykle oryginalny prezent: pisankę z podpisem gospodarza Tarnobrzega.

Pan radny Tadeusz Sęk podziękował Państwu Baur w imieniu Pana Prezydenta Tarnobrzega w szczególnie piękny sposób za ich wizytę w Tarnobrzegu, podkreślając jednocześnie ich bezinteresowne działanie na rzesz edukacji w Europie oraz zaprosił naszych Gości na wygłoszenie wykładu dla nauczycieli-germanistów, tym razem w Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu.

Na koniec swojego pobytu w naszym regionie Pani dr M. Baur w imieniu swoim i męża podziękowała za wielką gościnność, serdeczność i ciepło serc otrzymane w ciągu ich 3-dniowego pobytu w Sandomierzu i Tarnobrzegu. Powiedziała również, że po powrocie do Niemiec będą potrzebować jeszcze wiele czasu, aby móc to wszystko niejako „poukładać” w swoich sercach i podzielić się tym wszystkim ze swoimi współpracownikami, uczniami i przyjaciółmi w Niemczech.

foto&info: Danuta Oszczudłowska

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content