Burmistrz Ordon jednak zapłaci za „swoje” przedszkolaki

Mieszkańcy gminy Nowa Dęba, których dzieci uczęszczają do tarnobrzeskich przedszkoli  mogą odetchnąć, pobyt ich dzieci w placówkach na terenie Tarnobrzega będzie sfinansowany przez nowodębski magistrat.

Jaką sumę będzie musiała zapłacić gmina Nowa Dęba? Jak wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24 Paweł Antończyk, rzecznik nowodębskiego magistratu, kwota wyliczona przez prezydenta Tarnobrzega to 140 tys. zł.

– Na ten moment mogę powiedzieć, że burmistrz będzie jeszcze rozmawiał z prezydentem Tarnobrzega na temat warunków i odpłatności za uczęszczanie dzieci z Nowej Dęby do Tarnobrzega – wyjaśnia rzecznik.

BRAK PIENIĘDZY POWODEM ZMIANY DECYZJI

Według rzecznika Antończyka, głównym powodem zmiany decyzji burmistrza Ordona są m.in. finanse a raczej ich brak.

– W tym roku budowa przedszkola przekracza możliwości finansowe naszej gminy. W przyszłym roku planujemy wykonać niezbędną dokumentację a w 2014 rozpocząć budowę placówki – wyjaśnia. – Chcemy również aby dzieci, które już uczęszczają do tarnobrzeskich przedszkoli zachowały ciągłość edukacji – dodaje.

BYŁO NA „NIE”

Przypomnijmy, początkowo na pismo od prezydenta Tarnobrzega wzywające do zapłaty za „swoje maluchy” uczęszczające do tarnobrzeskich przedszkoli burmistrz Ordon zareagował jednoznacznie, wykluczając jakąkolwiek odpłatność.

– Nie będziemy dotować tarnobrzeskiej oświaty (…), My i tak dokładamy się do systemu oświaty w Tarnobrzegu poprzez to, że nasze dzieci ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczęszczają do tarnobrzeskich szkół – zapowiadał podczas lutowego spotkania z mieszkańcami Chmielowa i okolicznych miejscowości.

W trakcie spotkania ze strony burmistrza wypłynęła propozycja utworzenia jednej połączonej grupy przedszkolnej, do czasu aż w Chmielowie wybudowane zostanie „normalne” przedszkole. Taką ewentualność rodzice odrzucili argumentując, „że oddział będzie jedynie formą przechowalni dla dzieci bez wartości edukacyjnej”.

Zapis video ze spotkania burmistrza Ordona z mieszkańcami nowodębskich gmin dostępny tutaj.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content