Policyjny pościg w centrum Sandomierza

Sandomierscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 58 – letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, podejrzewanego o kradzież volkswagena passata. Za kradzież samochodu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj nad ranem na jednej z ulic miasta patrol policji zauważył kierowcę passata, którego zachowanie wzbudziło podejrzenie mundurowych. Funkcjonariusze przypuszczali, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Podczas próby zatrzymania kierujący przyśpieszył i zaczął uciekać ulicami miasta.

Po kilkuset metrach stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w pryzmę gruzu. Kierowcy nic się nie stało. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Badanie alkomatem kierowcy wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna próbował wprowadzić mundurowych w błąd podając fałszywe dane co do swojej tożsamości. Policjanci szybko ustalili, że jest to 58- letni mieszkaniec gminy Lipsko. Mężczyzna znany jest policjantom ze swojej wcześniejszej przestępczej działalności. Po sprawdzeniu uszkodzonego passata okazało się, że został skradziony w nocy w powiecie lipskim. Właściciel auta o fakcie kradzieży dowiedział się od policjantów.

foto&źródło: policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content