Koncert RAGGAFAYA i RUN WAY SOUND w Tarnobrzegu (fotoreportaż oraz video HD)

Koncertowi koszalińskiej formacji Raggafaya towarzyszyła gorąca atmosfera wytworzona przez sporą grupę rozbawionej publiczności zgromadzonej w tarnobrzeskim pubie Końca nie Widać. W sobotni wieczór miłośników muzyki reggae skutecznie rozgrzał support – lokalna formacja Run Way Sound. Koncert zorganizował Klaudiusz „Sardyn” Wolski.

Zespół Raggafaya powstał w 2004 roku w Koszalinie. Założyli go między innymi Dominik Hałka (instrumenty klawiszowe) oraz Mikołaj Górski (perkusja), członkowie obecnego składu. Obecny skład zespołu powstał w styczniu 2007 roku, a jego pierwszy koncert odbył się 10 marca 2007 w Słupskim Ośrodku Kultury.

18 sierpnia tego roku na festiwalu Ostróda Reggae Festiwal zespół zdobył pierwszą nagrodę w postaci możliwości nagrania singla. W wyniku tego nakładem wydawnictwa Zima ukazała się pierwsza płyta zespołu pod nazwą Bongoizm, która w roku 2008 została załączona do marcowego wydania czasopisma Free Colours.

W 2009 roku menadżerem zespołu został Wojciech Wojda, lider Farben Lehre. Ta znajomość zaowocowała wydaniem pierwszej oficjalnej płyty pod nazwą Karrambol, która ukazała się 15 marca 2010 roku nakładem wydawnictwa Lou & Rocked Boys. Zespół wiele koncertuje u boku uznanych formacji, między innymi: Farben Lehre, Kult, Paprika Korps, O.S.T.R., Enej, Big Cyc, Mr. Zoob, Star Guard Muffin. Występuje także w rozgłośniach radiowych, np. Radio Koszalin oraz Radio Gdańsk.

W lipcu 2011 zespół został laureatem Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka, organizowanym w ramach festiwalu Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim.
4 sierpnia 2011 roku zespół wystąpił na Dużej Scenie 17 edycji Przystanku Woodstock, na którą zespół został wybrany przez Fabrykę Zespołów (jako jeden z czterech) spośród 700 zgłoszonych do przesłuchań zespołów.

W wyniku wcześniejszych kwalifikacji i konkursu półfinałowego, 6 listopada 2011 zespół wystąpił w finale 2. edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka, emitowanego przez telewizję Polsat.

18 listopada tego roku pod nazwą Dźwiękoszczelni ukazała się druga EP-ka zespołu.
6 grudnia 2011 roku nakładem wydawnictwa Złoty Melon pod nazwą Raggafaya XVII Przystanek Woodstock ukazała się płyta DVD z rejestracją koncertu zespołu podczas 17 edycji festiwalu.

Dyskografia:

-Bongoizm (EP) – marzec 2008

-Karrambol (LP) – 15 marca 2010

– Dźwiękoszczelni (EP) – 18 listopada 2011

– Raggafaya XVII Przystanek Woodstock (DVD+CD) – 6 grudnia 2011

źródło: Raggafaya

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kolarz
9 lat temu

Wydaje mi sie ze po woli staje sie to juz nudne. Kolejny koncert tych samych typów ile jeszcze lokali im zostało do obskoczenia? Mam nadzieje ,ze tapima i inni nie zgodzą się na to brzdękolenie.

Jaracz
9 lat temu

Kolarz
święte słowa!

Rozum
9 lat temu

Gdyby ludzie nie chcieli ich słuchać to nie przychodzili by na ich koncerty i imprezy. Muzyka to nie wszystko.

koksiarz
9 lat temu

psy szczekają karawana jedzie dalej.
ze Szczytą się dogadają więc kto wie,może na złość Wam tam też zagrają ? 🙂

gustaw
9 lat temu

no to następnym razem wystąpi:
Pan Kolarz i Pan Jaracz.
będzie coś nowego.

Jaracz
9 lat temu

Gucio
dzięki za pozwolenie

gustaw
9 lat temu

proszę bardzo. scena tarnobrzeskiej muzyki rozrywkowej nalezy do Ciebie.
Tyko teraz czekac na zaproszenia z tarnobrzeskich lokali i zobaczyć jaka będzie frekwencja…
powodzenia.

dolar
9 lat temu

Zawsze się znajdzie napinacz przed kompem, któremu wszystko nie odpowiada. Scena jest najlepszą wewyfikacją. Jak dla mnie mogą grać co tydzień, wybierając się na ich „sztukę” wiem w co się pakuję, jak by mi to nie odpowiadało to zawsze jest inna alternatywa(winko na wale, dyskoteka, TV lub siądę i ponapinam się przed kompem)

Mona Liza
8 lat temu

Gdyby miernikiem postępu w sztuce był poziom reprezentowany przez te wszystkie zielarskie kapele to wciąż tkwilibyśmy w epoce kamienia łupanego. Nie odmawiam nikomu prawa do grania ale niech to czyni u siebie w domu, przynajmniej do czasu osiągnięcia przyzwoitego poziomu. To że paru pryszczy pomaca się pod cokołem udającym scenę nie znaczy od razu, że odbył się koncert.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x