Koncert RAGGAFAYA i RUN WAY SOUND w Tarnobrzegu (fotoreportaż oraz video HD)

Koncertowi koszalińskiej formacji Raggafaya towarzyszyła gorąca atmosfera wytworzona przez sporą grupę rozbawionej publiczności zgromadzonej w tarnobrzeskim pubie Końca nie Widać. W sobotni wieczór miłośników muzyki reggae skutecznie rozgrzał support – lokalna formacja Run Way Sound. Koncert zorganizował Klaudiusz „Sardyn” Wolski.

Zespół Raggafaya powstał w 2004 roku w Koszalinie. Założyli go między innymi Dominik Hałka (instrumenty klawiszowe) oraz Mikołaj Górski (perkusja), członkowie obecnego składu. Obecny skład zespołu powstał w styczniu 2007 roku, a jego pierwszy koncert odbył się 10 marca 2007 w Słupskim Ośrodku Kultury.

18 sierpnia tego roku na festiwalu Ostróda Reggae Festiwal zespół zdobył pierwszą nagrodę w postaci możliwości nagrania singla. W wyniku tego nakładem wydawnictwa Zima ukazała się pierwsza płyta zespołu pod nazwą Bongoizm, która w roku 2008 została załączona do marcowego wydania czasopisma Free Colours.

W 2009 roku menadżerem zespołu został Wojciech Wojda, lider Farben Lehre. Ta znajomość zaowocowała wydaniem pierwszej oficjalnej płyty pod nazwą Karrambol, która ukazała się 15 marca 2010 roku nakładem wydawnictwa Lou & Rocked Boys. Zespół wiele koncertuje u boku uznanych formacji, między innymi: Farben Lehre, Kult, Paprika Korps, O.S.T.R., Enej, Big Cyc, Mr. Zoob, Star Guard Muffin. Występuje także w rozgłośniach radiowych, np. Radio Koszalin oraz Radio Gdańsk.

W lipcu 2011 zespół został laureatem Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka, organizowanym w ramach festiwalu Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim.
4 sierpnia 2011 roku zespół wystąpił na Dużej Scenie 17 edycji Przystanku Woodstock, na którą zespół został wybrany przez Fabrykę Zespołów (jako jeden z czterech) spośród 700 zgłoszonych do przesłuchań zespołów.

W wyniku wcześniejszych kwalifikacji i konkursu półfinałowego, 6 listopada 2011 zespół wystąpił w finale 2. edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka, emitowanego przez telewizję Polsat.

18 listopada tego roku pod nazwą Dźwiękoszczelni ukazała się druga EP-ka zespołu.
6 grudnia 2011 roku nakładem wydawnictwa Złoty Melon pod nazwą Raggafaya XVII Przystanek Woodstock ukazała się płyta DVD z rejestracją koncertu zespołu podczas 17 edycji festiwalu.

Dyskografia:

-Bongoizm (EP) – marzec 2008

-Karrambol (LP) – 15 marca 2010

– Dźwiękoszczelni (EP) – 18 listopada 2011

– Raggafaya XVII Przystanek Woodstock (DVD+CD) – 6 grudnia 2011

źródło: Raggafaya

foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kolarz
11 lat temu

Wydaje mi sie ze po woli staje sie to juz nudne. Kolejny koncert tych samych typów ile jeszcze lokali im zostało do obskoczenia? Mam nadzieje ,ze tapima i inni nie zgodzą się na to brzdękolenie.

Jaracz
11 lat temu

Kolarz
święte słowa!

Rozum
11 lat temu

Gdyby ludzie nie chcieli ich słuchać to nie przychodzili by na ich koncerty i imprezy. Muzyka to nie wszystko.

koksiarz
11 lat temu

psy szczekają karawana jedzie dalej.
ze Szczytą się dogadają więc kto wie,może na złość Wam tam też zagrają ? 🙂

gustaw
11 lat temu

no to następnym razem wystąpi:
Pan Kolarz i Pan Jaracz.
będzie coś nowego.

Jaracz
11 lat temu

Gucio
dzięki za pozwolenie

gustaw
11 lat temu

proszę bardzo. scena tarnobrzeskiej muzyki rozrywkowej nalezy do Ciebie.
Tyko teraz czekac na zaproszenia z tarnobrzeskich lokali i zobaczyć jaka będzie frekwencja…
powodzenia.

dolar
11 lat temu

Zawsze się znajdzie napinacz przed kompem, któremu wszystko nie odpowiada. Scena jest najlepszą wewyfikacją. Jak dla mnie mogą grać co tydzień, wybierając się na ich „sztukę” wiem w co się pakuję, jak by mi to nie odpowiadało to zawsze jest inna alternatywa(winko na wale, dyskoteka, TV lub siądę i ponapinam się przed kompem)

Mona Liza
11 lat temu

Gdyby miernikiem postępu w sztuce był poziom reprezentowany przez te wszystkie zielarskie kapele to wciąż tkwilibyśmy w epoce kamienia łupanego. Nie odmawiam nikomu prawa do grania ale niech to czyni u siebie w domu, przynajmniej do czasu osiągnięcia przyzwoitego poziomu. To że paru pryszczy pomaca się pod cokołem udającym scenę nie znaczy od razu, że odbył się koncert.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content