23.04 (poniedziałek) Debata w sprawie przejęcia udziałów kopalni siarki w Machowie

W czwartek 26.04.2012 roku Rada Miasta Tarnobrzega podejmie decyzję w sprawie przejęcia 100% udziałów Spółki „Kopalnia Siarki Machów SA”. Będzie to decyzja, jakiej w historii Rady jeszcze nie podejmowano. Debata poświęcona korzyściom i zagrożeniom związanym z przejęciem udziałów odbędzie się w poniedziałek 23 kwietnia o godz.9 w sali widowiskowej Środowiskowego Domu Kultury, przy ul. Wyspiańskiego 3 w Tarnobrzegu.

– Korzyści z przejęcia majątku będą odczuwalne i o nich dużo się publicznie mówi. Za to niewiele mówi się o zagrożeniach, które są ogromne i dotknąć mogą nie tylko obecnych mieszkańców i sąsiednich gmin, ale także i przyszłych, i to na wiele, wiele lat – wyjaśnia powód zorganizowania debaty radny Tadeusz Gospodarczyk.

– Tak poważnej decyzji nie należy podejmować bez konsultacji społecznych, wysłuchania głosu zainteresowanych osób, bez rozważenia możliwych wariantów czy wyjaśnienia wszystkich wątpliwości – dodaje.

Jak zapowiada radny Gospodarczyk, na debatę zostaną zaproszeni przedstawiciele władz Tarnobrzega i sąsiednich gmin, władze kopalni, tarnobrzescy radni, przedsiębiorcy i posłowie. – Chcę aby debata była publiczna i merytoryczna a a organizuję ją dlatego, że waga sprawy jest gigantyczna a sposób jej przeprowadzenia po raz kolejny tak sam – wyjaśnia.

źródło: tadeuszgospodarczyk.pl

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
FANTOMAS
9 lat temu

O, gówno już zaczyna śmierdzieć, żeby go nikt nie ruszył znad brzegu.
Jasne: miasto – to tylko H2O, a biznesy niech kręcą kolesie (bo przecież od dawna mają swój plan zagospodarowania zbiornika…).

bezrobotny
9 lat temu
Reply to  FANTOMAS

masz racje

bezrobotny
9 lat temu

biznesmen tylko liczy kase a bezrobotnych ma …

bezrobotny
9 lat temu

komu pomógł pan gospodarczyk NIKOMU nauczycielom bidakom takim jak on

a
9 lat temu

Gospodarczyk robi dużo szumu tak jak Mastalerz, kiedy jeszcze był radnym – pewnie znów wystartuje w wyborach, swoją drogą ciekawe kto przyjdzie na tą debatę, podejrzewam, że jaśnie wielmorzny wyłga się obowiązkami…

FANTOMAS
9 lat temu

jaśnie wielmorzny (rozumiem: Mastalerz?), zrobiłby głupio przybywając/wysyłając kogoś na tę szopkę Gospodarczyka. Debata była potrzebna/pomogłaby Mastalerzowi podjąć właściwe decyzje, ale zanim podjął działania na rzecz przejęcia kontroli Miasta nad Zalewem/Jeziorem.
W tej chwili, gdy decyzja ministra jest oczywista, ten kuglarz PSLowski próbuje jeszcze mieszać/coś dla siebie i kolesiów wyrwać(czy gdziekolwiek sprecyzował owe „zagrożenia” o które tak bardzo się martwi? chodzi o brak rentowności Jeziora dla szuwarowo-bagiennych cwaniaków nadbrzeżnych?).
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Tarnobrzeg powinien mieć także korzyści z utrzymywania zbiornika a nie tylko obciązenia. Oczywiście nadbrzeżne byznesmeny mają inne zdanie (czyt:”woleli by doić miasto”)

Tomek W.
9 lat temu

Co ten Tadziu jeszcze wymyśli? Debatować będzie się na sesji RM, po kiego grzyba potrzebna mu ta debata? Polityczka?

bezrobotny
9 lat temu
Reply to  Tomek W.

niewiesz po co po to by głupoty gadać i marnować czas tak jak jego kolega pan dziubiński głupie pytania zadaje na które zna odpowiedzi i marnuje czas na sesjach to co się ogląda wtelewizji to jest tragiczne jak zachowuje się radny dziubiński dałby se juz siana i siad by se na d.
a pan gospodarczyk też już czas aby się otrząsnął

Kwiecieński
9 lat temu

Tadziowi dobrze z oczu patrzy, temu drugiemu troche kąciki juz pospadały

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content