23.04 (poniedziałek) Debata w sprawie przejęcia udziałów kopalni siarki w Machowie

W czwartek 26.04.2012 roku Rada Miasta Tarnobrzega podejmie decyzję w sprawie przejęcia 100% udziałów Spółki „Kopalnia Siarki Machów SA”. Będzie to decyzja, jakiej w historii Rady jeszcze nie podejmowano. Debata poświęcona korzyściom i zagrożeniom związanym z przejęciem udziałów odbędzie się w poniedziałek 23 kwietnia o godz.9 w sali widowiskowej Środowiskowego Domu Kultury, przy ul. Wyspiańskiego 3 w Tarnobrzegu.

– Korzyści z przejęcia majątku będą odczuwalne i o nich dużo się publicznie mówi. Za to niewiele mówi się o zagrożeniach, które są ogromne i dotknąć mogą nie tylko obecnych mieszkańców i sąsiednich gmin, ale także i przyszłych, i to na wiele, wiele lat – wyjaśnia powód zorganizowania debaty radny Tadeusz Gospodarczyk.

– Tak poważnej decyzji nie należy podejmować bez konsultacji społecznych, wysłuchania głosu zainteresowanych osób, bez rozważenia możliwych wariantów czy wyjaśnienia wszystkich wątpliwości – dodaje.

Jak zapowiada radny Gospodarczyk, na debatę zostaną zaproszeni przedstawiciele władz Tarnobrzega i sąsiednich gmin, władze kopalni, tarnobrzescy radni, przedsiębiorcy i posłowie. – Chcę aby debata była publiczna i merytoryczna a a organizuję ją dlatego, że waga sprawy jest gigantyczna a sposób jej przeprowadzenia po raz kolejny tak sam – wyjaśnia.

źródło: tadeuszgospodarczyk.pl

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
FANTOMAS
10 lat temu

O, gówno już zaczyna śmierdzieć, żeby go nikt nie ruszył znad brzegu.
Jasne: miasto – to tylko H2O, a biznesy niech kręcą kolesie (bo przecież od dawna mają swój plan zagospodarowania zbiornika…).

bezrobotny
10 lat temu
Reply to  FANTOMAS

masz racje

bezrobotny
10 lat temu

biznesmen tylko liczy kase a bezrobotnych ma …

bezrobotny
10 lat temu

komu pomógł pan gospodarczyk NIKOMU nauczycielom bidakom takim jak on

a
10 lat temu

Gospodarczyk robi dużo szumu tak jak Mastalerz, kiedy jeszcze był radnym – pewnie znów wystartuje w wyborach, swoją drogą ciekawe kto przyjdzie na tą debatę, podejrzewam, że jaśnie wielmorzny wyłga się obowiązkami…

FANTOMAS
10 lat temu

jaśnie wielmorzny (rozumiem: Mastalerz?), zrobiłby głupio przybywając/wysyłając kogoś na tę szopkę Gospodarczyka. Debata była potrzebna/pomogłaby Mastalerzowi podjąć właściwe decyzje, ale zanim podjął działania na rzecz przejęcia kontroli Miasta nad Zalewem/Jeziorem.
W tej chwili, gdy decyzja ministra jest oczywista, ten kuglarz PSLowski próbuje jeszcze mieszać/coś dla siebie i kolesiów wyrwać(czy gdziekolwiek sprecyzował owe „zagrożenia” o które tak bardzo się martwi? chodzi o brak rentowności Jeziora dla szuwarowo-bagiennych cwaniaków nadbrzeżnych?).
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Tarnobrzeg powinien mieć także korzyści z utrzymywania zbiornika a nie tylko obciązenia. Oczywiście nadbrzeżne byznesmeny mają inne zdanie (czyt:”woleli by doić miasto”)

Tomek W.
10 lat temu

Co ten Tadziu jeszcze wymyśli? Debatować będzie się na sesji RM, po kiego grzyba potrzebna mu ta debata? Polityczka?

bezrobotny
10 lat temu
Reply to  Tomek W.

niewiesz po co po to by głupoty gadać i marnować czas tak jak jego kolega pan dziubiński głupie pytania zadaje na które zna odpowiedzi i marnuje czas na sesjach to co się ogląda wtelewizji to jest tragiczne jak zachowuje się radny dziubiński dałby se juz siana i siad by se na d.
a pan gospodarczyk też już czas aby się otrząsnął

Kwiecieński
10 lat temu

Tadziowi dobrze z oczu patrzy, temu drugiemu troche kąciki juz pospadały

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content