Amerykański konsul odwiedził Tarnobrzeg

Allen Greenberg, Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych, wraz z małżonką przebywał z kilku godzinną wizytą w Tarnobrzegu. Była to pierwsza wizyta Greenberga w naszym mieście, ale jak zapowiada, na pewno nie ostatnia.

O możliwościach zainwestowania amerykańskiego kapitału oraz o codziennych sprawach Allan Greenberg rozmawiał dzisiaj na ponad godzinnym spotkaniu z Prezydentem Tarnobrzega Norbertem Mastalerzem. W programie uwzględniona była także wizyta w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz pobyt nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Konsul przyjął również zaproszenie na otwarcie powstającego w Zakrzowie Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego.

Ostatnim punktem spotkania było zwiedzanie Zamku Dzikowskiego. Odrestaurowane wnętrze, jak i historia obiektu bardzo spodobały się zagranicznej delegacji.

– Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych przyjechał zobaczyć nasze miasto i porozmawiać o możliwościach zainwestowania tutaj amerykańskiego kapitału. Na początku roku przedstawiciele Tarnobrzega gościli w Konsulacie i opowiadali o naszym mieście i walorach turystycznych oraz inwestycyjnych. Zainteresowali Konsula Generalnego Tarnobrzegiem, dlatego postanowił tutaj przyjechać. Szczególną uwagę Allena Greenberga przykuł powstający TPPT – mówi Prezydent Norbert Mastalerz.

Allen Greenberg rozpoczął służbę dyplomatyczną w Krakowie w dniu 27 sierpnia 2009 roku na stanowisku konsula generalnego. Bezpośrednio przed objęciem stanowiska w Krakowie od czerwca 2006 roku do maja 2009 roku Allen Greenberg pełnił obowiązki Zastępcy Konsula Generalnego w Ambasadzie USA w Petersburgu. Ponadto, w latach 2003-2005 był szefem Sekcji Politycznej ds. Rosji w Departamencie Stanu.

W latach 1995-97 Greenberg pracował w Sekcji Ekonomicznej Ambasady USA w Moskwie gdzie zajmował się sprawami transportu i własności intelektualnej. Następnie, po powrocie do Stanów Zjednoczonych w latach 1997-99 był szefem Biura ds. Japonii w Departamencie Stanu gdzie zajmował się sprawami handlowymi i gospodarczymi, a po wyjeździe do Japonii w latach 2000-2003 pracował w Sekcji Ekonomicznej Ambasady Amerykańskiej w Tokio.

Ponadto, w latach 1987-1989 Allen Greenberg pełnił służbę dyplomatyczną w Ambasadzie USA w Warszawie, pracował również w Konsulacie USA w Casablance (1989-91) oraz w Sekcji Interesów Stanów Zjednoczonych w Hawanie (1991-94).

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content