„Duszenie i nokaut” – Mateusz Strojek pierwszy w Lubelskim Pucharze MMA

Tarnobrzeżanin Mateusz Strojek wywalczył pierwsze miejsce podczas Amatorskiej Ligi MMA o Puchar Lubelskiego MMA. Zawody zorganizowane przez Amatorską Ligę  MMA oraz MMA Gladio Fight Club rozegrane zostały w sobotę 21 kwietnia.

To nie pierwszy sukces Mateusza w zawodach z cyklu MMA, w ubiegłym roku młody zawodnik z Tarnobrzega reprezentujący barwy klubu Spartakus Rzeszów wywalczył m.in. tytuł wicemistrza Polski Południowej oraz wygrał zawody na Słowacji.

Podczas lubelskiej gali Mateusz nie miał równych sobie konkurentów w turnieju o ograniczonej formule w kategorii wagowej 87 kg, wygrywając wszystkie trzy pojedynki.

– Pierwsza walka trwała ok.1,5 minuty a wygrałem ją szybko przez duszenie. Druga walka była najcięższa, walczyłem 4 min. podstawowego czasu plus 2 min. dogrywki. Wygrałem ją tuż przed końcem dogrywki przez duszenie trójkątne nogami – opowiada w rozmowie z portalem NadWisłą24 Mateusz Strojek.

-Trzecia finałowa walka zakończyła się dosyć szybko, przez nokaut techniczny. Trafiłem przeciwnika w łuk brwiowy, krwawienie było tak duże, że lekarz nie pozwolił na kontynuowanie walki – dodaje.

Amatorskie zawody w Lublinie Mateusz traktuje jako sprawdzian i weryfikację umiejętności przed czerwcową walką zawodową.

– Najprawdopodobniej odbędzie się ona 1 czerwca, podczas gali w Mielcu a moim przeciwnikiem będzie zawodnik ze Stalowej Woli – informuje NW24 Mateusz.

Być może już we wrześniu br. będziemy mogli zobaczyć Mateusza w akcji w Tarnobrzegu. – W tej sprawie prowadzone są rozmowy z prezydentem miasta, chcielibyśmy zorganizować galę taką jak w maju ubiegłego roku – wyjaśnia NW24 zawodnik.

foto: MS

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
9 lat temu

Brawo Mateusz, a jak prezydent będzie coś fikał w kwestii zorganizowania gali w tbg zawsze można zastosować ” duszenie trójkątne nogami”:-)

nokaut
9 lat temu
Reply to  obserwator

Na pieszczoty typu ”duszenie trójkątne nogami” trzeba sobie zasłużyć. Myślę że nokaut techniczny wystarczy 🙂

wacek
9 lat temu

Gratuluje. Tbg jest z Ciebie dumny.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content