Pracownicy okradli swoją firmę na kwotę ponad 23 tys. zł

Siedmiu mężczyzn podejrzanych o szereg kradzieży i paserstwo zatrzymali dwa dni temu policjanci z Nowej Dęby. Łupem złodziei padł sprzęt elektroniczny, telefony komórkowe oraz aparaty fotograficzne znajdujące się w magazynach jednej z firm ze sprzętem RTV i AGD pod Tarnobrzegiem. Łączna suma strat szacowana jest na kwotę ponad 23 tys.złotych.

Od kilku miesięcy policjanci z Nowej Dęby pracowali nad sprawą szeregu kradzieży, do jakich dochodziło w magazynie firmy trudniącej się sprzedażą sprzętu RTV i AGD pod Tarnobrzegiem. Łupem złodziei padały głównie telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, sprzęt elektroniczny oraz gry komputerowe. Łączna suma strat szacowana jest na kwotę ponad 23 tys. złotych.

Policjanci prowadząc postępowanie przygotowawcze w tej sprawie na bieżąco gromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na ustalenie tożsamości podejrzanych osób. 24 kwietnia 2012 roku funkcjonariusze zatrzymali jedenaście osób mających związek z tą sprawą.

Z kręgu tych podejrzanych, siedmiu sprawców usłyszało zarzuty dokonania kradzieży i paserstwa. Podejrzani to mieszkańcy Tarnobrzega, a także miejscowości w gm. Nowa Dęba, Baranów Sandomierski, Majdan Królewski oraz jeden obywatel Rosji. Zatrzymani mężczyźni są w wieku 23, 25, 27 i 55 lat. Byli pracownikami bądź w przeszłości pracowali w tej firmie.

Policjanci przedstawili podejrzanym mężczyznom łącznie 15 zarzutów. Podczas przeszukania mieszkań sprawców funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia – głównie telefony komórkowe oraz aparaty fotograficzne o większej wartości.

Trwają dalsze czynności wyjaśniające w związku z tym zdarzeniem. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań osób podejrzanych w tej sprawie.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ciekawski
10 lat temu

Ale to chodzi o centralę MediaExpert?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content