15 lecie gorzyckiego zespołu tanecznego FOKUS (fotoreportaż)

Koncert jubileuszowy z okazji 15 lecia działalności Zespołu Tańca Estradowego FOKUS odbył się w w niedzielę 22 kwietnia w Środowiskowym Domu Kultury w Gorzycach. Założycielem, opiekunem i choreografem zespołu jest Pani Barbara Deville.

Przez 15 lat działalności FOKUSA edukacją artystyczną objętych zostało ponad 800 osób. Przez ten okres zespół przygotował i zaprezentował na różnych scenach ponad 60 układów tanecznych, występując gościnnie na wielu imprezach.

Corocznie młodzi tancerze uczestniczą w kilku przeglądach zdobywając nagrody m.in. w Kielcach, Małogoszczy, Rzeszowie, Krośnie, Mielcu, Stalowej Woli, Tarnobrzegu. Obecnie zespół liczy 46 młodych tancerzy, którzy pracują w czterech grupach jako Fokus I, II, III, IV.

Zespół w swoim repertuarze wykonuje etiudy taneczne i inscenizacje oparte na tańcu współczesnym, klasyce, modern jazzie i afro jazzie.

Niedzielny koncert oraz towarzysząca mu wystawa osiągnięć były okazją do złożenia opiekunowi, byłym i obecnym tancerzom gratulacji za dotychczasowe osiągnięcia i życzenia dalszych sukcesów.

W imieniu Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego Pana Krzysztofa Pitry słowa podziękowania przekazali Przew. Rady Powiatu Pan Dariusz Bukowski, Członek Zarządu Powiatu Lesław Surdy, oraz V-ce Przewodniczący Rady Powiatu Sylwester Kotwica.

W imieniu władz Gminy Gorzyce za dotychczasową pracę podziękował Wójt Gminy Gorzyce Pan Marian Grzegorzek. Dyrektor GOK Pani Jolanta Śpiewak wręczyła zespołowi pamiątkowy puchar a wszystkim członkom Fokusa pamiątkowe dyplomy i nagrody. Podziękowaniem za dotychczasową pracę jest także wspólny wyjazd do Kieleckiego Teatru Tańca.

Choreograf Pani Barbara Deville oraz członkowie Zespołu Tańca Estradowego Fokus dziękują publiczności zgromadzonej na niedzielnym koncercie za stworzenie wspaniałej atmosfery i wszystkie wyrazy uznania.
Słowa podziękowania składamy Panu Staroście za patronat nad uroczystościami jubileuszowymi.

info: Bogdan Karp

foto: Konrad Pera

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content