Burmistrz Baranowa rozdawał flagi państwowe

– Barwy naszej flagi to kolory dumy, dlatego uważam, że przy okazji świąt państwowych i ważnych wydarzeń flaga powinny zajmować godne miejsce w każdym domu –zaznacza burmistrz Jacek Hynowski. Już od trzech lat tuż przed świętami majowymi magistrat rozdaje flagi państwowe, w tym roku burmistrz przekazał je gimnazjalistom oraz wręczał tym, którzy 26 kwietnia odwiedzili urząd.

– Przez wywieszenie flagi manifestujemy swoje przywiązanie do ojczystej kultury i tradycji, dlatego zachęcam wszystkich do eksponowania flag podczas zbliżających się świąt majowych, ale nie tylko bowiem za kilka tygodni będziemy przyglądać się rozgrywkom piłkarskim w ramach EURO 2012, podczas, których również powinny powiewać biało-czerwone kolory. Pokażmy, że jesteśmy Polakami i mieszkamy w Polsce – zachęca burmistrz Hynowski.

Od 10 kwietnia 2004 roku zgodnie obowiązującym prawem każdy może legalnie wywieszać flagę narodową nie tylko z okazji świąt państwowych, narodowych czy lokalnych, ale także z okazji uroczystości i wydarzeń z życia prywatnego. W Polsce od 2004 roku obchodzony jest również Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, który przypada 2 maja.

foto&info: Magdalena Pruś

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content