Psi detektyw wytropił złodziejski łup

Czterech mężczyzn włamało się do budynku gospodarczego w gminie Gorzyce. Łupem złodziei padły dwa piece oraz pompa wodna. Policyjny pies bez trudu odnalazł ukryte przedmioty, złodzieje zostali zatrzymani kilka minut później.

Zdarzenie rozegrało się w sobotnią noc w gminie Gorzyce. Sprawcy wykorzystując sen gospodarzy włamali się do pomieszczenia gospodarczego, z którego ukradli pompę wodną, piec gazowy centralnego ogrzewania oraz piec węglowy. Z uwagi, iż skradzione przedmioty okazały się ciężkie, sprawcy łupy wywieźli poza posesję, a następnie ukryli je przysypując ziemią i suchą trawą. Następnego dnia skradzione przedmioty mieli sprzedać w punkcie skupu złomu.

Wczesnym rankiem gospodarze zorientowali się, że ich posesję odwiedzili złodzieje. O tym fakcie powiadomili policjantów. Funkcjonariusze będąc na miejscu zdarzenia dokładnie przyjrzeli się pozostawionym śladom. Na ich podstawie rozpoczęli poszukiwania sprawców włamania. Wspomagał ich sprowadzony ze Stalowej Woli „psi detektyw”, który podjął trop doprowadzając policjantów do ukrytych przedmiotów. Gospodarze rozpoznali, je jako swoją własność.

Funkcjonariusze przez kilka godzin pracowali na miejscu zdarzenia. Sprawcy, nie spodziewając się policjantów, wybrali się dwukołowym wózkiem po swoje łupy. Mężczyźni zostali wylegitymowani. Podczas przesłuchania przyznali się do popełnionego przestępstwa. Sprawcy w wieku 18, 19 i 16 lat zostali zatrzymani. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Nieletnim sprawcą zajmie się sąd rodzinny.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content