Dotacja na zakup sprzętu dla OSP

Blisko 86 tys. zł dofinansowania na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz sprzętu pożarniczego dla jednostek OSP otrzymał samorząd tarnobrzeski z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RM woj. podkarpackiego.

Wczoraj Edward Szlichta, prezes Zarządu Miejskiego Związku OSP RP w Tarnobrzegu, wręczył promesę w wysokości 50 000 zł przyznaną przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Sielec. Pozostałą kwotę do zakupu samochodu, w wysokości 23 500 zł, dołożył także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Część środków niezbędnych do zakupu samochodu dołoży także miasto.

Oprócz nowego samochodu, tarnobrzeskie jednostki ochotniczych straży pożarnych wzbogacą się także o nowy sprzęt pożarniczy. Już wkrótce do jednostek OSP z osiedli Wielowieś, Sielec, Dzików, Mokrzyszów, Zakrzów, Ocice, Nagnajów i Sobów trafi ponad dwieście dwadzieścia sztuk dwudziestometrowych węży strażackich. Na doposażenie w niezbędny sprzęt miasto otrzymało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w wysokości 12 500 zł.

źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content